Je možné používat hodinky Google Pixel Watch s iPhonem?

Není pochyb o tom, že Apple Watch jsou nejlepší chytré hodinky pro majitele iPhonu, ale ekosystému Apple neškodí ani to, že jsou to jediné chytré hodinky, které jsou s iPhonem skutečně kompatibilní.

Kdysi výrobci hodinek s Androidem, jako je Samsung, nabízeli určitou kompatibilitu s iPhonem pomocí aplikace třetí strany Galaxy Watch pro iOS. Z nějakého důvodu to před několika lety přestal dělat; Galaxy Watch 3 z roku 2020 byly poslední chytré hodinky Samsung, které mohli uživatelé iPhonu využívat. Od té doby jsou hodinky Galaxy Watch výhradně záležitostí systému Android.

Nezdá se, že by to společnost Google chtěla změnit s hodinkami Pixel Watch, jejichž specifikace kompatibility jsou velmi podobné hodinkám Galaxy Watch 5. Jinými slovy, hodinky Google Pixel Watch fungují pouze s telefony se systémem Android a nefungují s iPhony.

I když se zdá, že to omezuje výběr, není to úplně špatně. Moderní chytré hodinky, ať už s operačním systémem watchOS nebo Wear OS, jsou navrženy tak, aby byly prodlouženou rukou vašeho chytrého telefonu, nabízely oznámení a předávaly si aktivity mezi větší obrazovkou a nositelným zařízením.

To vyžaduje hlubokou úroveň integrace do operačního systému vašeho smartphonu, takže to aplikace třetích stran nedokáže ani zdaleka tak dobře. Chytré hodinky jsou podstatně složitější než sluchátka AirPods nebo Pixel Buds, která navzdory svým pokročilým funkcím stále používají standardní zvukové připojení Bluetooth.

Společnost Google chce jednoduše řečeno zajistit, aby si majitelé hodinek Pixel Watch mohli užívat celý systém Wear OS, a k tomu je zapotřebí Android na druhé straně. Aplikace pro iOS by sice mohla snadno zvládnout zdravotní a fitness funkce poháněné systémem Fitbit, ale pokud je to vše, co chcete s hodinkami Pixel Watch dělat, můžete ušetřit peníze tím, že si místo nich pořídíte Fitbit.

Zdroj: digitaltrends.com