Kapesní herní konzole ASUS ROG Ally by mohla představovat konkurenci pro Steam Deck

Pokud by se kapesní herní konzole ASUS ROG ALLY někdy dostala na trh, určitě by představovala velkou konkurenci pro Steam Deck od společnosti Valve.

Jak píše server The Verge, oficiální specifikace zatím nebyly zveřejněny. Společnost však uvádí, že ASUS ROG ALLY s Windows 11 uvnitř má částečně upravený procesor AMD APU, vysoce výkonný displej, inteligentní chlazení ROG s dvojitým ventilátorem a možnost plně odemknout potenciál Ally pomocí eGPU XG Mobile.

Po připojení k ROG XG Mobile eGPU by se nejen nabíjel Ally, ale také by umožňoval streamování na větší displej. Bohužel se zdá, že tato kapesní konzole je jen velmi dobře provedeným aprílovým žertem. Naštěstí ASUS určitě vyrobil alespoň jeden prototyp Ally a pravděpodobně by jej mohl uvést na trh, pokud by našel správné dodavatele.

Steam Deck od společnosti Valve je sice nejúspěšnějším pokusem, jak z hraní na PC udělat skutečně přenosný zážitek, ale existuje spousta konkurentů, například Ayaneo 2 nebo další zařízení podobná Switchi od společností GPD a OneXPlayer. Podle našich zkušeností však spoléhají na čipovou sadu AMD 6800U namísto vlastní konstrukce a obecně postrádají tu správnou kombinaci výkonu a efektivity, kterou chceme od přenosných herních strojů vidět.

Zdroj: theverge.com, redakce