Kapesní herní konzole Sony Project Q oficiálně debutuje, je určena pro streamování titulů pro PS5

Je to oficiální, uniklá kapesní herní konzole Sony Project Q se brzy objeví a bude schopna streamovat tituly PS5 pomocí funkce Remote Play přes Wi-Fi.

Jak uvádí server Techcrunch, zařízení je vybaveno 8palcovým HD LCD displejem a všemi tlačítky i funkcemi bezdrátového ovladače DualSense. Kromě těchto údajů nebyly zveřejněny žádné informace o ceně ani dostupnosti.

V souvislosti s tím společnost Sony také představila vůbec první oficiální bezdrátová sluchátka PlayStation, která mají přinést novou generaci zvukového pohlcení pro PS5 i PC. Pyšní se také možností připojení k chytrému telefonu přes Bluetooth a na trh se dostanou ještě letos, a to spolu s novou bezdrátovou technologií vyvinutou společností SIE.

„Naši fanoušci očekávají a zaslouží si stálý přísun úžasného obsahu. Dnešní prezentace je důkazem našeho neochvějného odhodlání nabídnout jim co nejlepší a nejrozmanitější katalog her,“ řekl Jim Ryan, prezident a generální ředitel společnosti SIE.

„Také poukazuje na obrovskou popularitu a sílu systému PS5, protože celosvětová vývojářská komunita se spojila, aby posunula jeho pokročilé možnosti na maximum. Do budoucnosti investujeme velké prostředky do inovativního hardwaru, který je nejlepší ve své třídě, jako je PlayStation VR2 a nově odhalený Project Q.“

Zdroj: techcrunch.com, redakce