Když se flipový telefon spojí se smartphonem, vznikne Mode1 Retro II

Když se flipový telefon spojí s chytrým telefonem, získáte exkluzivní japonský model Mode1 Retro II od společnosti P-Up World.

Po nástupu chytrých telefonů si japonští spotřebitelé novou technologii osvojovali poněkud pomaleji, což bylo částečně způsobeno tím, že v té době se v Japonsku již vyráběly nejpokročilejší a nejvybavenější flipové telefony na světě s vestavěnými funkcemi mobilního internetu, fotoaparátu a videa a funkcemi pro zasílání zpráv.

Takže i poté, co chytré telefony obsadily většinu japonského trhu, značná část obyvatelstva odkládala modernizaci, dokud nemusela, čímž si flipové telefony vysloužily přezdívku „gara kei“, což je zkrácená verze japonské fráze „Garapagos keitai denwa“, což znamená „mobilní telefon z Galapág“ a odkazuje na galapážský syndrom technologie, která se vyvinula jedinečným způsobem, aby vyhovovala jednotlivým izolovaným trhům.

V dnešní době však gara kei z Japonska téměř vymizely. Pro ty, kteří cítí nostalgii po éře flipových telefonů, která relativně není tak dávno, však tokijská telekomunikační společnost P-Up World vydává nový smartphone, který je zároveň flipovým telefonem.

Zjednodušeně řečeno se jedná o hybridní zařízení, jehož horní polovina funguje jako dotykový smartphone, zatímco spodní část je tradiční klávesnice. Je vybaven 3,5palcovým dotykovým displejem, procesorem Helio G85, 4 GB RAM, a 64 GB interního úložiště s možností rozšíření pomocí microSD.

Dále nabízí 48Mpx zadní fotoaparát, 13Mpx selfie kameru, boční snímač otisků prstů, přihrádku na dvě SIM karty s podporou VoLTE, podsvícenou numerickou klávesnici a baterii s kapacitou 2 500 mAh.

K dispozici bude 20. října v barvách Sheep White a Wolf Black za rozumnou cenu 199 dolarů, což je přibližně 4 600 korun. Zatím není známo, zda bude tento telefon uveden na trh mimo Japonsko.

Zdroj: Techeblog, SoraNews24, redakce