V roce 1989 vydala společnost Apple počítač Macintosh Portable, který se však nevešel do kapsy, a dokonce ani do běžného batohu, protože vážil přibližně 7 kilogramů.
Bohužel (nebo naštěstí) se po dvou letech přestal vyrábět, pravděpodobně kvůli ceně 16 790 USD (po zohlednění inflace), což je v přepočtu přibližně 400 000 korun. Průmyslový designér Rex Sowards to chtěl s Macintoshem Pocket změnit.
Představte si Macintosh Pocket jako počítač velikosti Nintenda Game Boy, na kterém případně běží vlastní verze iOS nebo OS X, podle toho, jak výkonný je jeho hardware.
Je tu plnohodnotná QWERTY klávesnice a malý trackball nahoře s jedním tlačítkem. Na levé straně najdete kolébku hlasitosti a zřejmě standardní 3,5mm konektor pro sluchátka. Po odklopení krytu baterie na zadní straně jsou k dispozici porty pro připojení externí klávesnice, počítačové myši apod.
Je otázkou, zda by Apple 80. let přijal takový design, i kdyby zázračně předvídal, že se BlackBerry stane de facto standardním mobilním zařízením ve světě podnikání. I tak se ale jedná o zajímavý experiment, který kombinuje návrhy a zkušenosti různých společností z různých odvětví.
Nejšílenější na tomto konceptu je však to, že je dnes díky 3D tisku a malým plošným spojům pravděpodobně zcela realizovatelný. Nebude na něm sice možné provozovat starý Mac OS, alespoň ne legálně, ale i tak jde o zajímavý vhled do toho, co by mohlo být, kdyby se hvězdy prostě seřadily jinak.