Konečně známe kódové označení systému Android 15. Jak ho Google pojmenoval tentokrát?

Kódové označení „Upside Down Cake“ s motivem dezertu pro Android 14 bylo původně zveřejněno teprve nedávno.

Přestože Android 14 bude pro veřejnost uvolněn až za nějakou dobu, odhalení kódového označení pro Android 15 naznačuje, že Google již pracuje na vydání operačního systému pro rok 2024. Kódové označení pro Android 15 bylo odhaleno jako „Vanilla Ice Cream“, přičemž k odhalení došlo o něco dříve než obvykle, jak uvádí server XDA Developers.

Mishaal Rahman tuto zprávu odhalil na Twitteru a kódové označení „Vanilla Ice Cream“ lze spatřit v AOSP (Android Open Source Project) jako řadu změn kódu v obchodní federaci Androidu (Tradefed/TF). Vzhledem k tomu, že se však Android 15 očekává až koncem příštího roku, neznáme zatím žádné podrobnosti týkající se nových funkcí.

Jaký význam má kódové označení pro Android 15?

Android má dlouhou historii pojmenovávání svých hlavních aktualizací podle dezertů v abecedním pořadí. Operační systém Android 14, který nese kódové označení „Upside Down Cake“, vydá společnost Google ještě letos. Aktualizace se dočká spousta smartphonů Samsung, ovšem se skinem a funkcemi One UI korejského giganta navrch.

Pro ty, kteří o tom nevědí, přezdívka Androidu na motivy dezertu je pro koncového uživatele v podstatě bezvýznamná. Je to nicméně milá připomínka prvních dnů Androidu, nemluvě o všech těch krásných sochách, které byly v kampusu Googlu postaveny u příležitosti debutu každé větší aktualizace Androidu. Je nesporné, že Android od té doby ušel dlouhou cestu a jeho cyklus vydávání je mnohem propracovanější.

Zdroj: xda-developers.com, redakce