Kutil vyrobil moderní verzi kapesního počítače s klávesnicí za pomoci Raspberry Pi

Kromě malých počítačů GPD Pocket a jejich nástupců zaměřených na hraní her již dnes není mnoho opravdových kapesních počítačů.

Vzhledem k tomu, že tablety a chytré telefony minimalizují potřebu vlastnit notebook, není pro mini notebooky moc prostoru. Tedy kromě prosté radosti z vlastnictví zajímavé verze tradičního počítače.

To však nebránilo kutilovi Penku Chenovi, aby si postavil vlastní kapesní počítač s názvem Penkesu. Retro futuristický ultrapřenosný notebook s mechanickou klávesnicí.

Šasi Penkesu je vyrobeno z dílů vytištěných na 3D tiskárně a je spojeno panty určenými pro Game Boy Advance SP. Víko je vybaveno širokou kapacitní dotykovou obrazovkou o úhlopříčce 7,9 palce, která je propojena přes panty flex kabelem přenášejícím HDMI signál do počítače Raspberry Pi Zero 2 W, který je umístěn ve spodní části přístroje.

Hlavní součásti počítače pak doplňuje rozhraní USB s nabíjením, li-ion baterie a klávesnice, která se skládá z řadiče Arduino s nízkoprofilovými spínači Kailh Choc V1, nízkoprofilovými klávesami a zbytkem elektroniky.

Výsledkem je elegantní kapesní počítač, který trochu připomíná klávesnici Raspberry Pi 400, v níž je umístěn počítač poháněný procesorem ARM. Ten ovšem neobsahuje obrazovku.

Zdroj: hackster.io