Loučíme se s legendou! Apple iPhone 6s zřejmě nedostane aktualizaci iOS 16

Modely iPhone 6s a iPhone 6s Plus od společnosti Apple dostaly aktualizaci na iOS 15. Naděje na to, že telefony dostanou iOS 16, ovšem nedávno pohasly.

Řada 6s s sebou přinesla technologii 3D Touch a obecně vzato šlo o dobře přijaté telefony, které navázaly tam, kde skončil převratný iPhone 6. Podle posledních zpráv však iPhone 6s, iPhone 6s Plus ani původní iPhone SE, nedostanou nový iOS 16.

Společnost Apple o tom zatím oficiálně neinformovala, ale stejně jako mnoho jiných fám, i tato má zřejmě své opodstatnění. iPhone 6s, 6s Plus a iPhone SE jsou nyní považovány za staré telefony, používají prastarý hardware a další velká aktualizace by na nich s největší pravděpodobností ani neběžela správně.

iPhone 6 již aktualizace iOS nedostává, takže je logické, že iPhone 6s a iPhone 6s Plus by měly být další na řadě. Stejně tak iPhone SE, který používá víceméně stejný hardware, i když v mnohem menším provedení.

Hlavním důvodem, proč společnost Apple přestává podporovat starší iPhony je to, že vnitřní komponenty telefonu již nedokážou efektivně zpracovávat nebo spouštět systém iOS. Apple by jistě mohl pro tyto telefony vydávat aktualizace, ale tím by efektivně zničil uživatelský zážitek. Telefon by běžel pomalu, aplikace by padaly a věci by prostě nefungovaly tak, jak mají a to se Applu nelíbí.

Jakmile je výkon telefonu ohrožen novou aktualizací, je rozhodnuto o jeho vyřazení. A po téměř 7 letech aktivních aktualizací si na to asi žádný uživatel iPhonu 6s nemůže příliš stěžovat. Apple se ke svým uživatelům chová, co se týče aktualizací a podpory, výjimečně dobře. Žádná jiná telefonní společnost nevydává pro své telefony tolik aktualizací jako Apple.

Pokud používáte iPhone 6s a máte ho od jeho vydání v roce 2015, přišli jste o spoustu věcí. Apple od té doby v podstatě dvakrát změnil design iPhonu, vylepšil technologii fotoaparátu a zvýšil výkonnostní možnosti iPhonu.

Zdroj: knowyourmobile.com