Maketa Apple iPhone 15 Ultra ukazuje USB-C port a jednotné tlačítko hlasitosti

Maketa iPhonu 15 Ultra, která ukazuje tenčí rámečky, port USB-C, jednotné tlačítko hlasitosti a akční tlačítko, jak uvádí server Hypebeast.

V souvislosti se všemi zvěstmi o nadcházející vlajkové řadě iPhone 15 společnosti Apple se nyní kanálu Unbox Therapy na YouTube dostala do rukou maketa Apple iPhone 15 Ultra. Nefunkční model chystané verze byl odhalen v rozsáhlém videu.

Zařízení bude údajně oznámeno v září a jeho cena se bude pohybovat od 1 199 USD. Telefon má být vybaven 6,7palcovým AMOLED displejem s dynamickým ostrůvkem, procesorem Apple A17 Bionic, 8 GB paměti LPDDR5 RAM, až 1 TB úložištěm a zadním kamerovým systémem, který disponuje objektivem ve stylu periskopu.

Vzhledem k tomu, že zvěsti o polovodičových tlačítkách byly vyvráceny, mohlo by je nahradit podlouhlé tlačítko hlasitosti. Z tohoto praktického pohledu Lewise z YouTube kanálu Unbox Therapy nebylo jasně vidět údajné zakřivení zadního panelu, takže to zatím nebylo potvrzeno, ačkoli USB-C port ve spodní části tam zcela jistě je. Mezi další změny patří užší konstrukce fotoaparátu a tenčí rámečky displeje s menším výřezem pro oblast Dynamic Island.

Zdroj: hypebeast.com, redakce