Máme další vodítko k tomu, jakou čipovou sadu by mohl používat Samsung Galaxy S25

Do uvedení Samsungu Galaxy S25 na trh zbývá s největší pravděpodobností ještě více než 6 měsíců, přesto jsme již slyšeli spoustu úniků informací o tom, co můžeme očekávat – a nejnovější z nich nás zaujal v souvislosti s čipovou sadou, kterou bude tato řada smartphonů používat.

Podle ZDNet Korea se Samsung usilovně snaží připravit svůj vlastní čip Exynos 2500 včas, aby mohl být v některých částech světa osazen do značného počtu smartphonů Galaxy S25.

Čipová sada zvýší výkon i efektivitu (pomůže výdrži baterie) ve srovnání s Exynosem 2400 nasazeným v Samsungu Galaxy S24 v některých regionech, ale Samsung má v současné době zřejmě problémy s její výrobou v dostatečně velkém měřítku.

Ještě je čas, aby se situace zlepšila, ale Samsung by mohl být nucen používat dosud neoznámený procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 ve všech svých telefonech Samsung Galaxy 25 – o čemž se skutečně hovořilo již v březnu.

Aktuální vývoj

Samsung Galaxy S24 a Samsung Galaxy S24 Plus jsou v USA, Kanadě a Číně vybaveny procesorem Snapdragon 8 Gen 3 od společnosti Qualcomm a v ostatních částech světa procesorem Exynos 2400 od společnosti Samsung.

Pokud jde o Samsung Galaxy S24 Ultra, tento telefon používá čipovou sadu Snapdragon všude tam, kde se ve světě prodává. Také u telefonů 2023 to byly samé Snapdragony: napříč modely Galaxy S23, Galaxy S23 Plus a Galaxy S23 Ultra.

I když jsou čipy Snapdragon obecně považovány za výkonnější, rozdíl v každodenním výkonu obvykle není velký – a tím, že používá i vlastní čipy Exynos, může Samsung ušetřit peníze a zachovat si větší kontrolu nad návrhem hardwaru.

Zdroj: Gadgets360, Android Authority, redakce