Máte doma starý telefon Samsung? Měli byste zkontrolovat jeho baterii!

Pokud máte doma staré telefony Samsung, možná byste měli pro svou bezpečnost zkontrolovat jejich baterie.

Vypadá to, že starší telefony Galaxy z doby před řadou Galaxy S20 může trápit problém, který způsobuje, že baterie časem bobtnají. A ano, více, než bobtnají u jiných značek smartphonů.

YouTuber Mrwhosetheboss nedávno zveřejnil video, které popisuje zajímavý a poměrně znepokojivý sled událostí. Ve své sbírce telefonů Samsung objevil několik stárnoucích modelů Galaxy, u nichž se baterie nafoukla do té míry, že vyskočil zadní panel od zařízení. Poté, co se o tom Samsung dozvěděl, se ujal likvidace těchto zařízení, a tím příběh, pokud jde o Samsung, končí.

Pro více informací se můžete podívat na video níže, ale ve zkratce, po svém setkání se společností Samsung si Mrwhosetheboss všiml, že se stejným problémem se potýkají i další lidé. Jeden sběratel telefonů Samsung prozradil, že prakticky každý model smartphonu Galaxy v jeho sbírce pocházející z doby před modelem Galaxy S20 měl tento problém s nabobtnalou baterií. Dokonce tvrdí, že u jednoho telefonu Galaxy se tento problém vyskytl i v zapečetěné maloobchodní krabici, přestože se nikdy nepoužíval.

Ještě horší je, že starší smartphony jiných značek se s tímto problémem zřejmě nepotýkají. Na sociálních sítích se ozvalo několik dalších sběratelů smartphonů, přičemž uživatel Marques Brownlee na Twitteru uvedl, že několik jeho telefonů Samsung mělo v průběhu let tento problém s baterií, jakmile přestal zařízení používat, ale „nikdy žádná jiná značka“.

Společnost Samsung zatím nevysvětlila, proč jsou baterie jejích telefonů Galaxy zřejmě mnohem náchylnější k tomu, aby se časem nafoukly. Zdá se však, že jde o problém, který se týká převážně telefonů Samsung, což by pro společnost mohlo mít vážné důsledky. Pokud se vám náhodou někde v šuplíku povaluje starý smartphone Galaxy, měli byste pravděpodobně zkontrolovat, zda jeho baterie vypadá v pořádku. A pokud ne, měli byste se pravděpodobně obrátit na společnost Samsung, a to i v případě, že je zařízení po záruce.

Zdroj: sammobile.com