Miliardy uživatelů Androidu dostanou bezplatnou aktualizaci, která vám může ušetřit peníze

Miliardy uživatelů systému Android budou moci získat novou aktualizaci, která jim z dlouhodobého hlediska pomůže ušetřit peníze, jak uvádí server The Sun.

Oznámení bylo učiněno během I/O 2023, živě přenášené akce společnosti Google, na které se probíraly poslední novinky společnosti. Během projevu řečník Sameer Samat oznámil, že technologická značka rozšíří svou funkci Find My Device a vyrovná se tak doplňkům pro sledování polohy, které nabízejí společnosti Apple a Tile.

Tento krok je pro uživatele systému Android příjemnou záležitostí a Sameer dodal, že v nadcházejících měsících budou do funkce Find My Device přidána sluchátka, tablety a další kategorie produktů.

Těm, kteří běžně ztrácejí svá drahá zařízení, aktualizace ulehčí finanční zátěž spojenou s náhradou ztracených produktů. Rozšíření vytvoří rozsáhlou síť pro zjišťování polohy a umožní ostatním uzamknout váš ztracený gadget a zjistit, kde se nachází. Viceprezident společnosti Google také zdůraznil, že podrobnosti o poloze vašeho ztraceného zařízení budou zašifrovány.

„Od začátku jsme síť navrhli tak, aby zachovávala soukromí, což znamená, že Google ji (polohu) nemůže vidět ani použít k jiným účelům,“ uvedl Sameer Samat.

Zdroj: thesun.ie, redakce