Miliony majitelů iPhonů by si měly zkontrolovat zařízení, Apple zveřejnil důležitou opravu

Společnost Apple v nejnovější aktualizaci iPhonu opravila řadu bezpečnostních chyb. Technologický gigant představil svůj nový software iOS 16.3.1 teprve minulý týden, ale odborníci na iPhone i techniku rychle zjistili, že se v něm nachází několik problémů.

Ukázalo se, že bezpečnostních děr je víc, než si Apple původně myslel, jak uvádí server The Sun. Zpráva o jednotlivých zranitelnostech, které byly nyní všechny vyřešeny, odhalila, že jich bylo více, než původně zjistili odborníci mimo Apple.

Jedna z chyb umožňovala hackerovi spouštět příkazy na cílovém zařízení prostřednictvím prohlížeče Safari v zařízení. Společnost Apple uvedla, že si je vědoma jednoho případu, kdy byla tato chyba zneužita, což znamená, že útočník převzal kontrolu nad iPhonem oběti.

Další bezpečnostní mezera podle společnosti Apple umožnila útočníkovi ovládnout iPhone nebo iPad ve snaze zpracovat „zlomyslně vytvořený certifikát”. To mohlo vést k útoku typu „denial-of-service“, který se vyznačuje tím, že narušením síťových služeb se zařízení stane nedostupným pro cílové uživatele. Tyto kybernetické útoky zahlcují síť falešným provozem, aby ji donutily k výpadku a zablokovaly cílového uživatele.

V aktualizaci se vyskytly další tři zranitelnosti, kterým byli uživatelé iPhonu vystaveni a které byly nyní opraveny. Uživatelé iPhonů a iPadů se však musí ujistit, že si stáhli nejnovější software na ochranu svých zařízení. Chcete-li do svého zařízení stáhnout nejnovější software, přejděte do Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru a postupujte podle pokynů.

Zdroj: thesun.ie, redakce