Inženýr vytvořil kapesní počítač s MacOS ve stylu Game Boye

Není sice tak kapesní jako klasický Game Boy od Nintenda, ale na tomto vlastním výtvoru běží MacOS Monterey.

Autorem projektu je Ike T. Sanglay Jr., inženýr žijící na Filipínách. Postavil ho na základní desce Lattepanda Alpha. Tato deska má integrované Arduino (open-source platforma pro elektroniku), které mapuje tlačítka Game Boye i odporovou dotykovou obrazovku.

Nainstalován je software OpenCore od společnosti Dortania, který umožnil zprovoznit MacOS na systému, který je založen na architektuře X86. Kryt přístroje je vytištěn na 3D tiskárně.

Dotyk bohužel nefunguje, protože autor při práci na modulu displeje omylem poškodil dotykový systém. Stále však lze snadno přepínat mezi režimem Game Boy a MacOS Monterey, díky sedmi fyzickým tlačítkům. A pokud chcete připojit klávesnici, myš nebo displej, jednoduše je připojte do USB konektoru.

Sanglay Jr. řekl, že jako dítě měl Gameboy Advance a považuje se za konzolového nadšence. „Když jsem byl na střední škole, začal jsem se zabývat elektronikou a programováním,“ řekl. „Dříve jsem pracoval jako firmwarový inženýr zabývající se internetem věcí. Ale od pandemie jsem nezaměstnaný, takže jsem měl více času na vytváření projektů.“

Zdroj: vice.com