Motorola na poslední chvíli zrušila uvedení nejdůležitějšího telefonu roku 2022 na trh

Před necelými dvěma týdny Motorola potvrdila termín nejdůležitějšího představení telefonu v roce 2022.

Společnost Motorola potvrdila, že plánuje představit Motorola RAZR (2022), svůj skládací smartphone nové generace, na akci 2. srpna 2022. Přestože se tato událost omezila na Čínu, byl kolem ní značný globální zájem. Motorola RAZR (2022) by totiž znamenala návrat společnosti Motorola do oblasti skládacích zařízení po téměř dvouleté přestávce.

Rozhodnutí společnosti Motorola oznámit model Motorola RAZR (2022) 2. srpna dávalo smysl vzhledem k tomu, že společnost Samsung v té době již oznámila termín své akce „Unpacked“ na srpen 2022. Pro ty, kteří nevědí, se očekává, že nadcházející akce společnosti Samsung se bude z velké části soustředit na novou generaci skládacích smartphonů společnosti – Samsung Galaxy Z Fold 4 a Galaxy Z Flip 4. Zdálo se, že Motorola chce ukrást Samsungu trochu slávy a předběhnout ho v představení prvního velkého skládacího smartphonu pro rok 2022.

Kdyby šlo všechno podle plánu, mohli jste si už nyní přečíst podrobné specifikace a funkce modelu Motorola RAZR (2022). Místo toho však společnost Motorola jen několik hodin před plánovaným uvedením na trh tuto akci náhle zrušila. Oznámení o zrušení přišlo od Chena Jina, vysoce postaveného manažera společnosti Lenovo, který je rovněž zodpovědný za podnikání společnosti Motorola v Číně.

Proč společnost Motorola zrušila událost?

Kanály společnosti Motorola na sociálních sítích v Číně již nějakou dobu propagují blížící se uvedení modelu Motorola RAZR (2022), a to prostřednictvím upoutávkových videí a obrázků, na nichž je telefon představen v akci. Nicméně, když zbývalo necelých pět hodin do zahájení akce naplánované na 19:30 místního času, Chen Jin se připojil na Weibo a oznámil, že akce k zahájení prodeje Motoroly byla zrušena.

Oficiální stránka společnosti Motorola na Weibo potvrdila vývoj událostí a omluvila se čínským spotřebitelům za tento přehmat. Přeložená verze Čenova příspěvku na Weibo neuvádí žádný konkrétní důvod zrušení. Situaci ještě více zamotává skutečnost, že v poznámce na Weibo se nehovoří o náhradním termínu konání zahajovací akce. Vzhledem k tomu, že do akce, na které Samsung představí svou skládací řadu Flip 4 a Fold 4, zbývá něco málo přes týden, má Motorola jen velmi málo času na to, aby Samsung předběhla. Dnešním zrušením akce se však tato možnost téměř rozplynula.

Co se týče samotného telefonu, Motorola RAZR (2022) má údajně tentokrát disponovat specifikacemi na úrovni vlajkových lodí. Pravděpodobně bude využívat Snapdragon 8+ Gen 1 a mohla by se také pochlubit větším krycím displejem ve srovnání s tím, který má Galaxy Z Flip 4. Zbytek funkcí však nadále zůstává pod pokličkou.

Zdroj: mashable.com