Nadšenec proměnil Samsung Galaxy Z Fold4 v telefon s Windows Phone

Pomocí několika aplikací můžete i vy proměnit svůj Galaxy Z Fold 4 v zařízení s vynikajícím uživatelským rozhraním systému Windows Phone.

Od 26. srpna si bude možné koupit zatím nejlepší skládací telefon Samsung Galaxy Z Fold 4. A pro lidi, kterým se stýská po způsobu, jakým Microsoft vyráběl telefony, je tu dobrá zpráva. Pomocí softwaru třetích stran můžete svůj nový špičkový skládací telefon proměnit v telefon se systémem Windows Phone.

YouTuber Mark Spurrell vymyslel nastavení, které v jednom zařízení dokáže používat starší i moderní uživatelské rozhraní Windows. Budete si muset stáhnout dva samostatné launchery třetích stran, které snadno najdete v obchodě Google Play. Aplikace Square Home změní vnější displej zařízení Z Fold 4 na dlaždicový vzhled designu Metro společnosti Microsoft, zatímco aplikace Win-X Launcher změní vnitřní obrazovku o velikosti tabletu na modernější vzhled pracovní plochy ve stylu systému Windows 10.

Šikovné je přimět oba launchery, aby spolu pěkně spolupracovaly – k tomu je třeba stáhnout aplikaci Bixby Routines a nastavit funkce, které se při otevření displeje přepnou do Win-X Launcheru. Všechen tento software existoval již dříve, ale je skvělé vidět, jak funguje ve vzájemné souhře a spojuje dřívější a současná mobilní uživatelská rozhraní Microsoftu, která skvěle využívají rozsáhlý 7,6palcový vnitřní displej zařízení Z Fold 4. A naštěstí lze vše jednoduše stáhnout v rámci obchodu Google Play, není nutné provádět sideloading.

Zdroj: windowscentral.com