Nejlepší fotomobil na trhu? Chytrý telefon OPPO Find X6 Pro byl oficiálně vydán

OPPO Find X6 Pro se může pochlubit systémem tří hlavních fotoaparátů s 1palcovým snímačem Sony IMX989, což z něj činí jeden z nejlepších telefonů pro mobilní fotografování, jak uvádí server The Verge.

Kromě zmíněného snímače je přístroj vybaven také periskopovým teleobjektivem, který je zatím největší na jakémkoli aktuálně dostupném smartphonu. Telefon je vybaven 6,82palcovým LTPO3 AMOLED displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz, procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, až 16 GB RAM, 512 GB interního úložiště UFS 4.0, trojitým zadním fotoaparátem (50MP Wide + 50MP Periscope Telephoto + 50MP Ultra-Wide), 32MP selfie kamerou a 5 000mAh baterií se 100W kabelovým rychlonabíjením.

Z estetického hlediska je Find X6 Pro vyroben ze skla a broušeného hliníku, přičemž hlavním prvkem je zaoblený modul objektivu z leteckého hliníku, který mu dodává ještě rafinovanější vzhled.

„Řada OPPO Find X6 využívá špičkové algoritmy zpracování obrazu a estetiku společnosti OPPO a přináší skok kupředu v zobrazovacích schopnostech. Díky vůbec prvnímu systému tří hlavních fotoaparátů, teleobjektivu pro snímání za slabého osvětlení a vylepšeným efektům osvětlení a stínů otevírá řada Find X6 novou éru mobilního snímání, která změní způsob, jakým lidé pořizují fotografie a video obsah, a umožní jim svobodně tvořit,“ řekl Pete Lau, senior viceprezident a produktový ředitel společnosti OPPO.

Zdroj: theverge.com, redakce