Některé telefony Samsung nedostávaly několik měsíců aktualizace systému Google Play

Společnost Samsung se ve vydávání hlavních aktualizací systému Android zlepšila, ale zdá se, že problém s aktualizacemi systému Google Play přetrvává, protože některá zařízení Galaxy nebyla aktualizována již několik měsíců.

Nejdříve k tomu, co je to aktualizace systému Google Play? Aktualizace systému Google Play, která se distribuuje mimo hlavní aktualizace systému Android, upravuje určité funkce systému, často spojené s produkty Google.

Například nejnovější aktualizace systému Google Play obsahuje změny v Obchodě Play, podporu skenování QR kódů v aplikaci Peněženka a další. Často mohou tyto aktualizace přinést i větší vylepšení. V říjnu například Google dodal podporu pro párování systému Wear OS s více telefony se systémem Android, zakázal sdílení v blízkosti v pracovních profilech a další.

Některé telefony Samsung Galaxy jsou na aktualizacích systému Google Play již několik měsíců nebo i déle. Zdá se, že problém se týká mnoha různých zařízení Galaxy v různých verzích systému Android.

Bylo zjištěno, že Galaxy Z Fold 5 a Galaxy S23 Ultra se zasekly na aktualizaci z července 2023, zatímco Galaxy S22 a Galaxy S21 byly na říjnové aktualizaci. Naproti tomu Galaxy A52 byl na zářijové aktualizaci, zatímco Galaxy A34 uvízl na srpnové aktualizaci. Ve všech případech se kontrola aktualizací setkala buď se zprávou, že „vaše zařízení je aktuální“, nebo že „aktualizace jsou dočasně nedostupné“.

Přesná příčina není jasná, ale zřejmě se to nestalo poprvé. Začátkem letošního roku bylo zaznamenáno, že se stalo přesně totéž, a to u různých zařízení Galaxy zasažených staršími aktualizacemi.

V tuto chvíli je již problém zřejmě opraven. Modely, které byly dříve dotčeny zpožděnými aktualizacemi, je nyní mohou stáhnout, ačkoli Galaxy S20 Ultra zřejmě stále přináší chybovou zprávu, že „aktualizace jsou dočasně nedostupné“.

Zdroj: Talk Android, GalaxyClub, redakce