Nio Phone: Čínská společnost uvádí na trh chytrý telefon vyvinutý pro použití s elektromobily

Čínská společnost Nio představila špičkový chytrý telefon určený pro použití s jejími elektromobily a uvedla řadu souvisejících funkcí, jako je například použití telefonu k zadání pokynu, aby vůz sám zaparkoval.

Řidič může pomocí telefonu také upozornit svůj vůz, aby sám dojel na místo, kde se nachází (v Číně je to povoleno na omezených místech a při nízkých rychlostech), a odemknout vůz, i když je telefon vypnutý.

Šéf společnosti William Li uvedl, že telefon Nio Phone má více než 30 funkcí specifických pro automobily a prolomil nové hranice technologií připojení. K dispozici jsou tři modely telefonu a budou se prozatím prodávat pouze v Číně.

Li projekt chytrého telefonu prosadil navzdory obavám některých investorů, že si automobilka, která v Číně zaznamenala prohloubení ztrát v důsledku tvrdé cenové války, bere na sebe příliš mnoho. Podle analytika IDC Willa Wonga je hlavním zájmem automobilky při navrhování telefonu pravděpodobně sběr dat o uživatelích, nikoli snaha, aby se telefon stal klíčovým zdrojem příjmů.

„Chytré telefony budou dobrou platformou pro sběr většího množství dat, která jsou v technologickém světě klíčová a která by mohla vést k lepší uživatelské zkušenosti a přilnavosti zákazníků,“ řekl.

Vstup společnosti Nio představuje nejnovější prolínání světa chytrých telefonů a automobilového průmyslu. Společnost Meizu, kterou převzal podnik patřící zakladateli společnosti Geely, představila chytré telefony, které lze připojit k vozům značky Geely Lynx & Co, ale jsou také prodávány v širším měřítku spotřebitelům.

Zdroj: Techcentral, Times LIVE, redakce