Nokia 3210: Nová verze ikonického hloupého telefonu pro rok 2024

Původní Nokia 3210, kterou navrhl Alastair Curtis, byla vydána v březnu 1999 a nyní, po 25 letech, společnost HMD Global vydala její novou verzi s některými moderními funkcemi.

Mezi tyto novinky patří 2,4″ (240 x 320) TFT displej, procesor Unisoc T107, 64 MB paměti RAM, 128 MB interního úložiště, slot na karty microSD a baterie s kapacitou 1 450 mAh. K dispozici je také 2Mpx fotoaparát s bleskem, 4G připojení a především hra Snake, stejně jako v původním telefonu.

Společnost HMD tvrdí, že nová Nokia 3210 je důsledkem rostoucí popularity a pokračujícího návratu praktických telefonů, protože stále více mladých lidí se od používání nových telefonů odpoutává a přijímá myšlenku digitální detoxikace.

Je to telefon pro lidi, kteří si chtějí odpočinout od sociálních médií, internetu a nekonečných aplikací a užívat si života, jaký byl na konci 90. let nebo na začátku nového tisíciletí.

„Původní Nokia 3210 má v srdcích mnoha spotřebitelů zvláštní místo jako jeden z nejprodávanějších mobilních telefonů všech dob. Vzhledem ke svému silnému dědictví a ikonickému designu je ideálním produktem pro novou podobu v moderní době,“ řekl Ben Wood, zakladatel projektu Mobile Phone Museum.

„Nokia 3210 je považována za jeden z nejvýznamnějších telefonů, které kdy společnost Nokia vyvinula, a oblíbili si ji mnozí, pro které byla jejich prvním mobilním telefonem,“ dodal Wood.

Telefon je k dispozici v barvách Scuba Blue, Grunge Black a Y2K Gold za cenu kolem 95 dolarů, což je přibližně 2 000 korun. Pro ty, kteří nepotřebují moderní aplikace, by mohla být nová verze Nokia 3210 skvělým telefonem na cesty.

Zdroj: SoyaCincau, Techeblog, redakce