Retro: Nokia 5110 – První Nokia pro každého!

Nokia rozhodně neudělala chybu, když v roce 1998 představila model 5110. Když se zpočátku nenápadný a nevýrazný telefon začal oficiálně prodávat, Nokia věděla, že se z něj stane obrovský hit.

Nokia 5110 byla designově skutečně povedená. Byla nadčasová, elegantní a hlavně stála méně než 10 tisíc korun, takže byla dostupná pro každého.

Nokia u modelu 5110 použila velký, ještě černobílý displej, který však konečně obsahoval grafické prostředí. Menu vypadalo elegantně a přitom velmi jednoduše. Nokia u tohoto modelu vsadila na jednoduchost ovládání a to byla ta správná cesta.

Na pohodlné gumové klávesnici se příjemně psalo a klasické „cvakání“ při stisku kláves dávalo uživateli pocit, že vlastní kvalitní telefon. To vše podtrhuje zelené podsvícení displeje a nebo možnost výměny horního krytu během několika sekund.

Vyměnitelná baterie měla také více variant na výběr. Buď silnější s větší kapacitou, nebo tenčí „slim“ verzi s kapacitou nižší. A přestože přístroj neměl žádnou výjimečnou funkci, hrálo to v jeho prospěch.

Nokii 5110 prodávali naši operátoři do roku 2001. O její neutuchající oblibě svědčí i to, že se v roce 2000 stala nejprodávanějším telefonem na českém trhu.

Ani samotná 3310 nesebrala v roce 2000 této velmi populární Nokii trůn. Kombinace jednoduchosti, spolehlivosti a velkých možností přizpůsobení vynesla model 5110 na pozici nejoblíbenějších „lidových“ telefonů přelomu tisíciletí.