Nová „aktualizace“ konzole PlayStation Vita znemožní vytvářet PSN účty

Společnost Sony vydala novou aktualizaci firmwaru pro systém PlayStation Vita, která uživatelům znemožní vytvářet a spravovat účty PSN.

Aktualizace firmwaru 3.74 pro konzoli PlayStation Vita je nyní k dispozici ke stažení. Budete ji potřebovat, abyste mohli procházet, nakupovat a stahovat hry z obchodu PSN Store a také hrát online hry.

Přestože nová omezení budou frustrující jen pro menší část hráčů, pomohou společnosti Sony posílit zabezpečení účtů do budoucna.

Více než 10 let po svém debutu má konzole PlayStation Vita stále mnoho fanoušků. Říká se, že konzole vyšla ve špatnou dobu. Nejenže trh s příležitostnými mobilními hrami prudce rostl, ale také nebylo takové nadšení z exkluzivních her pro PlayStation jako dnes.

Teprve loni společnost Sony změnila své kontroverzní rozhodnutí uzavřít obchod PlayStation Store pro systémy PS3 a PS Vita. To by uživatelům služby PSN znemožnilo nakupovat hry na těchto systémech a nad zachováním jejich digitálních herních knihoven visel otazník.

Doufáme, že jednoho dne budou hry pro konzole PS3 a Vita přidány do nové a vylepšené služby PlayStation Plus. Služba bude spuštěna 22. června 2022 a bude nabízet tři úrovně předplatného, přičemž ty dražší úrovně umožní přístup k více než 400 titulům pro PlayStation.

Zdroj: digitnews.in