Nová Apple Pencil 3 s USB-C nabízí cenově dostupnější zážitek pro uživatele iPadu

Nová tužka Apple Pencil 3 s USB-C portem má všem uživatelům tabletů iPad nabídnout cenově dostupnější zážitek.

Začne se prodávat příští měsíc za 79 dolarů, což je přibližně 1 800 korun. Je navržena tak, aby bez problémů spolupracovala s funkcemi systému iPadOS, jako je Scribble, Quick Note, zatímco na iPadech Pro s procesorem M2 je podporováno hover, což uživatelům umožňuje skicovat a ilustrovat s ještě větší přesností.

Přístup k portu USB-C spočívá v pouhém posunutí krytky a po magnetickém připojení k iPadu pro uložení se automaticky uvede do stavu spánku, aby se maximalizovala výdrž baterie. Apple Pencil 3 funguje nejlépe s iPadem 10. generace a také se všemi modely iPadů, které mají port USB-C, včetně iPadů Pro, iPadů Air a iPadů mini.

„Tužka Apple Pencil způsobila revoluci v psaní poznámek, skicování a ilustrování a uvolnila nekonečné možnosti produktivity a kreativity. V kombinaci s všestranností iPadu odemyká nová Apple Pencil další skvělou možnost, jak si vyzkoušet kouzlo digitálního rukopisu, anotací, označování dokumentů a dalších věcí,“ řekl Bob Borchers, viceprezident společnosti Apple pro celosvětový produktový marketing.

Zdroj: Apple, CNET, redakce