Nová Nokia T10: Cenově dostupný tablet se systémem Android

Zcela nový tablet Nokia T10 je určen pro zákazníky, kteří hledají cenově dostupné zařízení se systémem Android.

Je vybaven 8palcovým (1280 x 800) HD displejem, osmijádrovým procesorem Unisoc T606 s 2x jednotkami Cortex-A75 pro výkon i 6x Cortex A-55 pro efektivitu, až 4 GB RAM, 64 GB interního úložiště, 8Mpx zadním fotoaparátem, 2Mpx předním fotoaparátem, hybridním slotem microSD a baterií s kapacitou 5 250 mAh.

Tablet má také Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, připojení Bluetooth 5.0, senzor přiblížení (pouze model LTE), stereofonní reproduktory s funkcí přehrávání OZO a 3,5mm konektor pro sluchátka. Potřebujete na cestách druhou přenosnou obrazovku? Telefon Nokia T10 lze použít jako druhý displej počítače. Přímo z výroby se dodává s operačním systémem Android 12 a je zaručena dvouletá aktualizace operačního systému i tříleté měsíční bezpečnostní aktualizace.

„Klasické dědictví společnosti Nokia se v našem portfoliu funkčních telefonů snoubí s inovacemi,“ řekl Florian Seiche, generální ředitel společnosti HMD Global. Tato ikonická řada získává na síle jako váš spolehlivý společník pro všechny vaše komunikační potřeby. Současně jsme přinesli naše charakteristické přísliby dlouhé životnosti na trh s tablety. Inovace je v naší nabídce stejně důležitá jako dědictví, což se projevuje u Nokia Aquila – funkčního telefonu stvořeného pro 21. století. Nokia Aquila přináší svobodu zvuku prostřednictvím designu, který mění pravidla hry,“ řekl Seiche.

Zdroj: gsmarena.com