Nové úniky ukazují, na co se můžeme těšit v iPhone 16 Pro Max

Každá další aktualizace iPhonu má v dnešní době tendenci se trochu opakovat. Od roku 2007 bylo představeno již více než 15 generací, takže doby, kdy se objevovaly nové funkce, které vyrážely dech, jsou již za námi (vzpomeňte si, jak byl s iPhonem 4 představen FaceTime).

V současnosti se nejžádanější vylepšení týkají buď baterie, nebo fotoaparátu – a ten by mohl v roce 2024 projít velkou modernizací. Zvěsti o konfiguraci fotoaparátu iPhonu 16 se šíří již několik měsíců a začínáme si dělat jasný obrázek o tom, co by mohlo být v plánu – včetně zcela nového snímače.

Podle nových úniků, které zaznamenal server MacRumors, bude iPhone 16 Pro Max vybaven větším snímačem hlavního fotoaparátu, zatímco oba modely iPhone 16 Pro budou poprvé obsahovat 48megapixelový ultraširokoúhlý fotoaparát. Snímač Pro Max bude podle uživatele Weibo OvO Baby Sauce OvO „založen na pokročilém vlastním 48megapixelovém snímači Sony IMX903“.

Únik také naznačuje, že oba modely Pro budou obsahovat „vylepšený Ultra Wide fotoaparát se 48megapixelovým snímačem, který umožňuje zachytit více světla a ve výsledku pořídit lepší fotografie při fotografování v režimu 0,5x, zejména za zhoršených světelných podmínek“.

O soustavě fotoaparátů iPhonu 16 jsme již slyšeli spoustu zpráv. Jedna z nejvytrvalejších zvěstí naznačuje, že se dočkáme nového uspořádání fotoaparátu s vertikálně poskládanými čočkami na běžném iPhonu 16.

Má to praktický důvod – umožnilo by to prostorové nahrávání videa, což znamená, že uživatelé všech modelů iPhone 16 by mohli pořizovat pohlcující video, které by si mohli zpětně prohlédnout na Apple Vision Pro.

A pak jsou tu samotné objektivy. Doneslo se nám, že Apple plánuje snížit odlesky na čočkách tím, že do nich ve všech čtyřech modelech iPhonu 16 zabuduje novou technologii antireflexní optické vrstvy.

iPhone 16 Pro Max bude údajně vybaven „super“ teleobjektivem se zoomem, který zvýší ohniskovou vzdálenost ze 77 mm na 300 mm. Větší možnosti zoomu by mohly být velkým přínosem pro kreativce, díky čemuž by se přístroj mohl stát platným uchazečem pro fotografování sportu nebo dokonce přírody.

A podle dalších přetrvávajících zvěstí plánuje Apple také nové způsoby natáčení. Speciální akční tlačítko na iPhonu 15 bylo velkým hitem a slyšeli jsme, že nové tlačítko „Capture“ by se mohlo objevit na iPhonu 16 Pro a umožnit okamžité pořízení fotografie nebo videa.

Čas ukáže, co se v iPhonu 16 chystá, ale rozhodně to zní jako výrazné vylepšení i oproti iPhonu 15 Pro.

Zdroj: MacRumors, 9to5Mac, redakce