Nový vlajkový smartphone Sony Xperia bude mít premiéru 11. května

Sony plánuje představit další řadu telefonů Xperia. Společnost zveřejnila upoutávku, která oznamuje chystané uvedení na trh 11. května.

Sony jasně naznačuje příchod modelu Xperia 1 IV, ale není to jediné zařízení, které se na akci očekává. Podle úniků může společnost Sony vedle Xperie 1 IV odhalit také telefony řady Xperia 5 a Xperia 10.

Když se podíváme na zveřejněný videoklip podrobněji, zjistíme, že Xperia 1 IV se vyznačuje silnými horními a spodními rámečky a boční čtečkou otisků prstů pro autentizaci. Jedná se o podobný design jako u modelu Sony Xperia 1 III, který byl uveden na trh v loňském roce. O tomtéž vypovídají i nedávno uniklé rendery. Podle těchto renderů budou plošší boky jediným odlišujícím faktorem designu modelu 1 IV.

V horní části se nenachází žádný výřez, neboť selfie kamera je umístěna v horním rámečku. Na zadní straně se podle všeho nachází čtveřice zadních fotoaparátů, zatímco na spodní straně je umístěn 3,5mm audio konektor a přihrádka na SIM kartu.

Očekává se, že Sony Xperia 1 IV bude mít 6,5palcový OLED displej. Pravděpodobně bude dodávána s vlajkovým čipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, který by mohl být doplněn 12 GB RAM a 512B vestavěným úložištěm. Podrobnosti o fotoaparátu se zatím na internetu neobjevily. Rendery však naznačují, že jedním ze snímačů bude speciální periskopový objektiv.

V únoru 2022 jsme slyšeli zvěsti o modelu Xperia 5 IV, který by se měl objevit na nadcházející akci. Tyto spekulace naznačovaly přítomnost čipsetu Snapdragon 8. generace 1, trojitého zadního fotoaparátu a 6,1palcového OLED displeje.

Kromě těchto dvou telefonů se možná dočkáme také modelu Xperia 10 IV, nástupce modelu Xperia 10 III. Tento přístroj by měl obsahovat 6palcový displej a trojitý zadní fotoaparát.

Zdroj: gizmochina.com