OPPO chce dát do nového skládacího zařízení Snapdragon 8+ Gen 1! Je tu ale do očí bijící problém

Společnost OPPO by mohla své příští skládací telefony pohánět nejnovějším čipsetem Snapdragon od Qualcommu.

Čínský výrobce OEM s operačním systémem Android vydal svůj první skládací telefon Find N koncem loňského prosince, který poháněl Qualcomm Snapdragon 888. Podle nedávných zvěstí by další verze OPPO mohly přijít s vítaným upgradem podobným nejnovějším skládacím telefonům Samsung.

Podle uniklých podrobností pracuje společnost na uvedení dvou skládacích zařízení v blízké budoucnosti. Jedno zařízení může být potenciálně skládací podobně jako clamshell a druhé má blíže ke skládacímu tabletu. Podle úniků by oba tyto nové skládací telefony mohly být vybaveny čipem Snapdragon 8+ Gen 1, který by byl o krok a půl výše než čipová sada, jež se nachází v prvním skládacím telefonu OPPO Find N.

Objevily se spekulace, že by se přístroje mohly objevit v nadcházejících měsících, což by mohlo společnosti Samsung vytvořit další potřebnou konkurenci. Něco, co je třeba mezitím zvážit, je současná situace společnosti OPPO v souvislosti s nedávným zákazem prodeje v Německu. Zákaz prodeje zařízení OPPO a OnePlus byl důsledkem patentového sporu se společností Nokia.

Tato skutečnost je pro OPPO spolu s OnePlus poměrně ochromující, protože zákaz prodeje by se mohl rozšířit do několika dalších evropských zemí. Obě společnosti však uvedly, že aktivně pracují na vyřešení tohoto problému. Pokud chce OPPO dát svému portfoliu šanci v boji proti některým z nejlepších skládacích telefonů, bylo by ideální, kdyby se tento patentový problém s využitím technologie 5G společnosti Nokia vyřešil dříve.

Zdroj: 9to5google.com