Pamatujete na ohýbání iPhonu 6? Interní dokumenty ukázaly, že Apple o tom věděl ještě před vydáním telefonu

Interní dokumenty společnosti Apple zveřejněné v roce 2018 odhalily, že společnost Apple věděla, že telefony iPhone 6 a 6 Plus se ohýbají s větší pravděpodobností než předchozí modely, jak tehdy informoval server Vice.

Dokumenty byly odhaleny soudkyní Lucy Koh v rámci probíhajícího soudního sporu proti společnosti Apple týkajícího se selhání dotykového displeje v důsledku ohýbání. Podle soudních dokumentů tehdy interní testy společnosti Apple zjistily, že pravděpodobnost ohnutí iPhonu 6 je 3,3krát vyšší než u iPhonu 5S, zatímco u většího iPhonu 6 Plus je pravděpodobnost ohnutí 7,2krát vyšší.

V roce 2014 se svět uživatelů iPhonů dostal do rozsáhlého sporu známého jako „bendgate“, který se týkal tvrzení, že se tehdy vydané telefony iPhone 6 a 6 Plus ohýbají v kapsách lidí kvůli špatnému designu. Ačkoli společnost Apple tehdy tvrdila, že ohnuté iPhony jsou „extrémně vzácné“, a dokonce zašla tak daleko, že pozvala několik médií do svého areálu, aby se přesvědčila, jak důsledně své produkty testuje, problémy s ohnutými iPhony se objevovaly i nadále.

Situace se později vyhrotila, když se u iPhonů 6 začala projevovat „dotyková nemoc“, kdy dotykový displej selhával kvůli chybě v konkrétních čipech dotykového ovladače na základní desce, což bylo podle některých teorií způsobeno fyzickým poškozením v důsledku ohýbání iPhonů. Společnost Apple tvrdila, že tento problém je příznakem telefonů, které byly několikrát upuštěny na tvrdý povrch a poté došlo k dalšímu namáhání zařízení.

Jak uvedl soudce Koh, společnost Apple poté začala provádět interní změny v konstrukci iPhonu 6 a 6 Plus a v květnu 2016 přidala dodatečný epoxid ke zpevnění oblasti pod tímto čipem, přestože společnost Apple stále odmítala veřejně přiznat, že by se vyskytly nějaké problémy s ohýbáním iPhonu 6.

Zdroj: vice.com, redakce