Po 20 letech se přestal prodávat iPod, legendární „empétrojka“ od Applu

Dnes přišlo obávané oznámení o ukončení prodeje iPodu po skvělém dvacetiletém období. Stále však máte možnost zakoupit nový iPod Touch 7. generace po omezenou dobu nebo do vyprodání zásob.

Model první generace byl uveden na trh 23. října 2001 v kapacitě 5 GB, doplněný o připojení FireWire pro přenos hudebních souborů. Možná ani nevíte, že první model byl vyvinut za méně než jeden rok.

„Hudba byla v Applu vždy součástí našeho jádra a její zpřístupnění stovkám milionů uživatelů způsobem, jakým to dokázal iPod, ovlivnilo nejen hudební průmysl, ale také nově definovalo způsob, jakým se hudba objevuje, poslouchá a sdílí,“ řekl Greg Joswiak, senior viceprezident celosvětového marketingu společnosti Apple.

„Duch iPodu dnes žije dál. Integrovali jsme neuvěřitelný hudební zážitek do všech našich produktů, od iPhonu přes Apple Watch až po HomePod mini, a také do Macu, iPadu a Apple TV,“ dodal Joswiak.

Pro vás, kteří jste někdy přemýšleli, odkud se vzal název iPod, můžeme říci, že jej původně navrhl Vinnie Chieco, copywriter na volné noze. Ten byl pověřen společností Apple, aby vymyslel, jak nový přehrávač představit veřejnosti. Poté, co viděl prototyp, vzpomněl si na film 2001: Vesmírná odysea a na větu „Open the pod bay doors, Hal“ (Otevři dveře hangáru, Hale).

Zdroj: theguardian.com