Proč se zatím neobjevila na trhu Sony Xperia 5 IV? Zde jsou 3 možné důvody

Sony Xperia 1 IV je čtvrtou generací špičkového smartphonu Sony, ale chybí mu něco, co měly předchozí tři generace zařízení Xperia.

Je to proto, že přestože přichází s levnou alternativou v podobě modelu Sony Xperia 10 IV, neexistuje žádná prostřední varianta. Xperia 5 III se letos nedočkala pokračování. Napadly nás tři možné důvody, můžete se rozhodnout, který je podle vás nejpravděpodobnější.

Důvod 1: Xperia 5 byla podivným prostředním dítětem

Možná je to chyba modelů Xperia 1 IV a 10 IV, že nemají prostřední variantu. Rodina Xperia 5 byla vždy neohrabaným prostředním dítětem. Přináší spoustu funkcí špičkového mobilu do menšího a levnějšího zařízení než vlajková loď, ale nikdy nebyla nijak zvlášť malá ani levná.

Možná společnost Sony poznala, že lidé kupují mobily Xperia 1 a 10 mnohem více než prostřední položku, a rozhodla se zaměřit na tyto dva modely.

Důvod 2: Xperia 5 III byla příliš čerstvá

Možná za to může nedávný model Sony Xperia 5 III. Nebyl tento telefon představen v dubnu 2021, tedy před více než rokem? Ano, představen byl, ale nebyl tehdy uveden na trh.

Do prodeje se dostal mnohem později a v USA se na pulty obchodů skutečně dostal až v lednu 2022. Je možné, že si společnost Sony tento potenciální rozpor uvědomila a rozhodla se tentokrát Xperii 5 IV podržet.

Důvod 3: možná ještě existuje

Možná je to naše chyba a Xperia 5 IV vůbec zrušena nebyla. Pokud si pamatujete mlhavou minulost roku 2019, jistě si vzpomenete, že Sony Xperia 5 první generace byla uvedena na trh zhruba půl roku po původní Xperii 1.

Možná se společnost Sony kvůli výše uvedenému bodu rozhodla odložit své prostřední dítě na pozdější období roku, aby dala svým telefonům vlastní prostor v centru pozornosti a zajistila, že mezi jejími zařízeními Xperia 5 třetí a čtvrté generace bude jen malá konkurence.

Zdroj: techradar.com