Produkty Apple, u nichž neočekáváme uvedení na trh v roce 2024

Rok 2024 bude pro Apple velmi rušný, protože se chystá velké množství důležitých novinek napříč produktovými řadami společnosti, ale v jeho údajných plánech chybí některé výrazné novinky.

Na základě informací od různých analytiků a spolehlivých zdrojů vám přinášíme přehled všeho, co od společnosti Apple v letošním roce již neočekáváme.

iPhone SE 4

Zatímco dříve se hovořilo o tom, že Apple plánuje uvedení čtvrté generace iPhonu SE na rok 2024, nyní se všeobecně očekává, že společnost uvede zařízení na trh v roce 2025.

Současný iPhone SE byl uveden na trh v březnu 2022, což znamená, že v době příchodu jeho nástupce bude starý nejméně 33 měsíců. Očekává se, že nová generace iPhonu SE bude mít design vycházející z iPhonu 14, OLED displej, větší baterii, tlačítko Action Button, USB-C port, Face ID a potenciálně první vlastní 5G mobilní modem společnosti Apple.

AirTag 2

Výroba druhé generace sledovacího zařízení AirTag měla podle všeho odstartovat ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024, ale nejnovější prognóza analytika společnosti Apple Ming-Chi Kuo tvrdí, že se příslušenství začne masově vyrábět a bude uvedeno na trh až v roce 2025.

Podle Kuoa bude AirTag druhé generace součástí nového ekosystému prostorových počítačů, který Apple buduje, přičemž Vision Pro bude sloužit jako základ pro integraci dalších zařízení.

Nový AirTag by pravděpodobně obsahoval druhou generaci ultraširokopásmového čipu Apple, který měl premiéru v modelech iPhone 15, což by umožnilo ještě přesnější sledování na větší vzdálenosti.

MicroLED Apple Watch Ultra

Prvním zařízením společnosti Apple s microLED displejem bude zřejmě chystaný model Apple Watch Ultra, který bude uveden na trh koncem roku 2025 nebo 2026. Ve skutečnosti je možné, že Apple nebude v roce 2024 Apple Watch Ultra aktualizovat a počká si na významný upgrade displeje v následujícím roce.

iMac Pro

Apple údajně stále pracuje na špičkovém modelu iMac Pro s 32palcovým mini-LED displejem a větším výběrem portů. Navzdory ukončení výroby iMacu Pro a všech modelů iMacu s úhlopříčkou větší než 24 palců v roce 2021 má prý Apple stále v plánu uvést na trh podstatně větší a výkonnější model iMacu.

Ming-Chi Kuo uvedl, že nový iMac Pro bude uveden na trh v roce 2025, takže 24palcový iMac může být i letos jediným dostupným stolním počítačem Apple typu vše v jednom.

Skládací iPhone a iPad

O společnosti Apple je známo, že na technologii skládacího displeje pracuje již řadu let a podala několik patentů týkajících se této technologie, ale zdá se, že skládací iPhone nebo iPad jsou ještě poměrně daleko.

V září 2020 se objevily zvěsti, že Samsung poskytuje společnosti Apple vzorky skládacích displejů pro budoucí skládací iPhone, ale až donedávna nic nenasvědčovalo tomu, že by Apple plánoval technologii společnosti Samsung použít.

Ming-Chi Kuo původně uvedl, že Apple představí skládací iPhone v roce 2024, ale v roce 2022 svou předpověď přehodnotil a řekl, že Apple pravděpodobně nepředstaví skládací iPhone dříve než v roce 2025 nebo později.

Očekává se, že Apple uvede na trh skládací iPad dříve než skládací iPhone, ale prozatím se prý společnost soustředí na rozšíření OLED displejů v celé řadě iPadů a Maců a zvažuje možnost nabídnout skládací iPad ještě dále v budoucnosti.

Zdroj: MacRumors, GadgetMates, redakce