Prototyp mobilního displeje Flex Hybrid OLED společnosti Samsung lze posouvat i skládat

Loni na veletrhu CES Samsung skládal své displeje téměř všemi možnými způsoby, na které si vzpomenete, ale letos to kombinuje s dalším trikem – posouváním.

Mobilní obrazovka Flex Hybrid OLED, která bude mít premiéru na veletrhu CES 2023, se může z jedné strany složit a z druhé vysunout, čímž se změní velikost i poměr stran, uvádí server The Verge.

Začíná na relativně kompaktní šířce zhruba 4,2 palce a může se rozložit na 10,5palcový displej s poměrem stran 4:3 vhodný pro produktivitu. Pravou stranu pak můžete vysunout a vytvořit 12,4palcový displej s poměrem stran 16:10. Díky tomu by se dobře hodil pro zábavu nebo tvorbu obsahu, zejména s ohledem na potenciálně vynikající kvalitu obrazu, kterou nabízí technologie displeje OLED.

Podle větší tloušťky displeje na pravé straně se zdá, že se dva palce obrazovky navíc při vysunutí vyklopí zpod pravé strany zařízení. Kombinovaná technologie by vám mohla umožnit nosit 12,4palcový tablet OLED s poměrem stran 16:10 v kapse bundy – ideální pro zábavu nebo práci na cestách. Je třeba poznamenat, že společnost Xiaomi představila skládací, rolovací obrazovku již v roce 2021, ale zdá se, že nikdy neukázala funkční prototyp.

Na veletrhu CES 2023 budou veřejně debutovat další dva displeje Samsung. Flex Slidable Solo se posuvným otevřením z jedné strany rozšíří ze 14palcového OLED panelu na širší 17,3palcový displej. A Flex Slidable Duet OLED se roztahuje ze dvou stran, aby se provedla stejná přeměna. Oba panely byly představeny na zářijové akci Intel Innovation 2022, ale na veřejnosti zatím nebyly ukázány.

Zdroj: theverge.com, redakce