První pronájem dodávky? Tipy, jak se vyhnout běžným chybám

Při plánování pronájmu dodávky je opravdu důležité, abyste se o vše postarali předem. Pokud si pronajímáte dodávku, budete se touto vyhlídkou cítit buď nadšeni, nebo vyděšeni – neexistuje nic uprostřed.

Ať už se za volant tohoto stroje posadíte s jakýmikoliv emocemi, je třeba mít na paměti pár věcí, které vám zajistí pohodlí a bezpečnost. Máme dobrou zprávu. Všechno je to jen o zdravém rozumu – jakmile se to naučíte. Přečtěte si naše tipy, které vám pomohou na vaší cestě.

1. Plánujte

Odhadněte, kolik toho potřebujete dodávkou převézt a kolik to může vážit. Je nezbytné, abyste to udělali správně, protože byste mohli přeplatit náklady na pronájem dodávky, která je pro vaše potřeby příliš velká, nebo skončit s něčím, co je příliš malé a budete muset podniknout mnoho cest. Pronájem dodávky Ostrava vám nabídne vozy všech velikostí od malých dodávek až po opravdu velká vozidla. Pokud stěhujete těžké předměty, může být lepší dodávka se zvedacími zadními dveřmi, která vám pomůže s nakládáním a vykládáním.

2. Řízení dodávky je jiné

Pokud nejste obeznámeni s řízením dodávek, uvědomte si skutečné rozměry pronajaté dodávky. Může být mnohem vyšší nebo širší, než na co jste zvyklí, proto přijměte základní opatření, abyste nenarazili do nízkých mostů nebo si neodřeli boky v úzkých mezerách. Parkování dodávky může být také obtížnější, než jste zvyklí, proto dávejte pozor, když vozidlo kdekoli opouštíte. Mezi vámi a ostatními vozidly bude také potřeba ponechat prostor pro vykládání a nakládání.

3. Zvykněte si na ovládání

Než vyjedete, seznamte se s ovládáním dodávky. Je to důležité, protože se mohou lišit od těch, na které jste zvyklí u svého vozu. Například stěrače mohou fungovat jinak nebo převodovka může být pěti nebo šestistupňová. Určitě nechcete, abyste se při řízení přistihli, jak tápete.

5. Udělejte si pohodlí

Správná poloha za volantem nového vozidla vždy vyžaduje čas a u dodávek tomu není jinak. Než vyjedete, ujistěte se, že se cítíte pohodlně a že máte volant a vše ostatní pod kontrolou. Možná se vám bude zdát, že sedíte výše a více vpředu, než je obvyklé, ale to nevadí – pokud se tak cítíte dobře, vyhovte tomu.

6. Uvědomte si svůj náklad

Váš náklad bude mít značný vliv na jízdní vlastnosti dodávky. Plně naložená dodávka bude samozřejmě těžší, což znamená, že její brzdná dráha bude delší. Může se také zdát, že je o něco pomalejší nebo že nereaguje tak rychle, jako když jste ji poprvé vyzvedli. A konečně, i když je vše pevně zabaleno, je třeba dávat pozor na cenný majetek, který by se mohl uvolnit z obalu nebo popruhů. Buďte v klidu.

7. Vezměte si s sebou přítele

Jednou z nejlepších věcí, kterou můžete udělat pro každou cestu dodávkou, je vzít s sebou kamaráda. Pomůže vám s couváním, parkováním a nakládáním, ale také přispěje k dobrodružství.

Pokud jste se cítili trochu nejistě, než jste poprvé řídili pronajatou dodávku, doufáme, že jsme tyto obavy trochu rozptýlili. Pokud však stále máte otázky nebo obavy, stačí se spojit s přátelským týmem půjčovny dodávek Van2Go a zeptat se.

Autor: Lenka Navrátilová