První skládací tablet Samsung Galaxy bude uveden na trh za půl roku

Již za několik dní představí Samsung nejnovější generaci svých skládacích zařízení. Díky záplavě úniků se zdá, že o Galaxy Z Fold 4 a Galaxy Z Flip 4 už víme vše, alespoň neoficiálně.

Jisté je, že společnost Samsung se chce na těchto dvou modelech pořádně vyřádit a vyčlenit na ně spoustu své výrobní síly v naději, že se jí podaří uhradit ztráty z jiných segmentů chytrých telefonů. Přesto se nejedná o konečnou tečku za skládacími plány společnosti Samsung a zdá se, že od třetího skládacího zařízení společnosti v podobě velkého skládacího tabletu nás dělí možná jen pět až šest měsíců.

Skládací a rolovací obrazovky byly vždy vyráběny s cílem vyřešit problém velikosti. Mnozí lidé chtějí velké displeje pro své telefony, počítače nebo televizory, ale nechtějí za ně platit cenu v podobě velkého prostoru. Skládací telefon dosahuje rovnováhy tím, že používá ohebnou obrazovku, aby ji bylo možné složit do menšího rozměru pro snazší uskladnění.

Samsung si jako jeden z největších výrobců displejů na světě přirozeně pohrává s různými druhy obrazovek, které mění tvar. Od zakřivených, ale pevných obrazovek, jako je ta na starém modelu Galaxy Round, až po ohebné skládací panely na zařízeních Galaxy Z, Samsung předvedl mnoho tvarových faktorů a konceptů pro budoucnost. Jen málo z těchto prototypů skutečně přistálo na trhu, ale možná nebudeme muset dlouho čekat, než některý z nich konečně debutuje.

Galaxy Z Tab se možná objeví na začátku roku 2023

Podle příspěvku na webu Naver uvede Samsung svůj první skládací tablet ve stejný den jako Galaxy Tab S9. Pokud se společnost bude držet svého současného harmonogramu, mohlo by se tak stát již za půl roku, přibližně v lednu nebo únoru 2023. Podrobnosti jsou zatím nepřekvapivě skoupé, ale už samotná představa, že jsme tak blízko k představení skládacího tabletu, by mohla roztočit mlýn na zvěsti.

Zdroj: sammobile.com