Retro Gaming Watch jsou jako mini Game Boy SP, který nosíte na zápěstí

Móda retro designu zachvátila řadu odvětví, od módy přes hudbu až po hry. Poslední jmenované odvětví je pravděpodobně jedním z nejplodnějších a každý rok, někdy i více než jednou ročně, chrlí nové návrhy založené na starých modelech.

Bez ohledu na původ mají téměř všechna tato retro herní zařízení stejný cíl – umožnit dnešním lidem zažít hry minulosti tak, jak se měly hrát, alespoň do určité míry. Některé se však snaží pouze napodobit vzhled a zároveň nabízejí trochu více svobody v tom, co se zařízením můžete dělat, jako například tento poněkud neobvyklý dvojník Game Boy SP, který má být umístěn na vašem zápěstí a fungovat jako chytré hodinky, když na něm zrovna nehrajete hry.

O malé herní kapesní počítače, z nichž některé lze dokonce připevnit na kroužek na klíče, není nouze. Nejsou příliš pohodlné ani ergonomické, ale tyto novinky zaujmou a dokonce si na nich můžete zahrát několik retro her. Než je však budete moci použít, musíte je vyjmout nebo sundat z kroužku na klíče, což znamená několik vteřin nebo minut ztracených příležitostí.

Hodinky Retro Gaming Watch neztrácejí čas díky tomu, že máte herní handheld vždy po ruce, nebo v tomto případě na zápěstí. V neaktivní, nepoužívané podobě se maskují jako běžné, i když tlusté chytré hodinky se standardním čtvercovým displejem a typickými funkcemi, jako je digitální ciferník a notifikace.

Nemá však sledování aktivity, protože to by vyžadovalo nacpat další hardware do již tak stísněného prostoru, prostoru, který by se místo toho raději využil pro spouštění her.

Hodinky se změní ve chvíli, kdy je odepnete z řemínku, a rozloží se tak, aby odhalily herní zařízení ve stylu Game Boy SP od Nintenda. Vzhledem k existenci herních zařízení menších rozměrů by nemělo být překvapením, že si Retro Gaming Watch poradí s několika emulovanými hrami, přinejmenším s 8 až 16bitovými tituly, které se do malé paměti zařízení vejdou. Odkud emulovaný obsah získáte, záleží samozřejmě na vynalézavosti čtenáře.

Zdroj: Crast, Gizmodo, redakce