Motorola jako značka dlouhodobě vyniká ve výrobě telefonů, ať už klasické nebo „clamshell“ konstrukce. Ale až RAZR V3 změnil globální pohled na „véčka“.
Vé-trojka, neboli „žiletka“, jak jej prezentovala sama Motorola, změnila pohled na V konstrukci. Telefon už nemusel být jen tlustý. Véčko už mohlo mít i větší rozměry, ale při zachování malé tloušťky zařízení. Rozměry modelu V3 tomu jasně nahrávají: 98 x 53 x 13,9 mm.
Tloušťka se však měří v nejtlustším bodě. Kdybychom měřili tloušťku v otevřené poloze, je tloušťka spodní části (klávesnice) 7,5 mm. Hmotnost 95 g odráží použitý hliník, který tvoří celé tělo modelu V3. Díky tomu patřil mezi prémiovější telefony.
V roce 2004, kdy byl telefon vydán, nabízel všechny základní funkce. Základní fotoaparát VGA, který v zavřeném stavu fungoval jako selfie kamera, přehrávač MP3 (i když s vnitřní pamětí 5,5 MB byl spíše doplňkem) a Bluetooth nebo třeba prohlížeč WAP.
RAZR V3 měl dva displeje. Hlavní vnitřní displej a malý displej v zavřeném stavu. Na něm jste mohli vidět oznámení o zmeškaných hovorech nebo nepřečtených SMS. Také jste jej mohli použít jako hledáček fotoaparátu pro výše zmíněné selfie.
Jediným konektorem na těle zařízení byl mini USB, takže i připojení sluchátek pro poslech hudby byl trochu problém.
„HELLOMOTO“, tak zní legendární slogan Motoroly. V3 měla spoustu nedostatků, ale naštěstí měla následovníky, kteří to vynahradili. Například model V3i již měl slot pro paměťovou kartu microSD a tím vyřešil problém s malou interní pamětí.
Motorola RAZR V3 změnila pohled lidí na to, jak by mělo vypadat „véčko“ a přezdívka žiletka jí právem patřila! Model V3 se stal natolik legendárním a hlavně ikonickým, že společnost Motorola v roce 2020 vydala jeho plně dotykového véčkového nástupce, model RAZR 5G.