Rokid AR Lite jsou první chytré brýle pro rozšířenou realitu s čipovou sadou Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1

Rokid AR Lite jsou první chytré brýle pro rozšířenou realitu s mobilní platformou Qualcomm Snapdragon 6. generace. Toto zařízení neslouží jen k zábavě, ale podporuje i videokonference, úpravu dokumentů, navigaci, pořizování fotografií a další funkce.

Nový prostorový výpočetní balík AR Lite společnosti Rokid je vybaven pokročilými senzory, výpočetními a bateriovými moduly a výrazně vylepšeným prostorovým operačním systémem YodaOS-Master. Tato vylepšení zajišťují bezproblémovou a intuitivní prostorovou interakci, uvedla společnost Rokid.

Váží pouhých 75 g a zároveň poskytují pohlcující zážitek díky 50stupňovému zornému poli (FOV), rozlišení 1080p-1200p a jasu až 600 nitů. Po spárování s Rokid Station 2 získáte další snímací, výpočetní a bateriové moduly, poháněné platformou Snapdragon 6 Gen 1 optimalizovanou pro vykreslování grafiky a výpočty umělé inteligence v operačním systému YodaOS-Master.

„Společnost Rokid investovala do vývoje systému YodaOS-Master značné prostředky. V návaznosti na předchozí generaci Rokid AR Joy, která vytvořila přenosnou zábavní platformu s YodaOS-C, Rokid AR Lite představuje prostorovou výpočetní platformu poháněnou YodaOS-Master, která podporuje 3DoF a funkce více aplikací na více obrazovkách,“ uvedla společnost.

Zdroj: Androidguys, Techpowerup, redakce