Rolovatelný ohebný displej Samsung se dokáže při plném otevření více než pětinásobně zvětšit

Společnost Samsung Display nedávno představila svůj displej Rollable Flex na veletrhu Society for Information Display (SID) 2023, jak uvádí server Gadgets 360.

Na rozdíl od jiných skládacích displejů je tento schopen minimalizovat průměr osy neboli válcové hřídele, která obepíná obrazovku. Pokud by průměr hřídele zařízení Rollable Flex byl stejně velký jako srolovaný toaletní papír, bylo by příliš rozměrné a jeho mobilita by nebyla optimální. I se zabalenou 12,4palcovou obrazovkou si po omotání kolem hřídele zachovává tenký průměr pouhých 26 mm, což zvyšuje přenosnost zařízení Rollable Flex.

„Nejmodernější zobrazovací technologie z celého světa na jednom místě! Týden displejů 2023, prestižní akademická akce pořádaná Společností pro informační displeje (SID), největším světovým fórem pro displeje, se konal 23. května v Los Angeles v USA. Společnost Samsung Display představila inovativní technologie, které jsou výsledkem nových nápadů a odvážných snah,“ uvedla společnost.

Společnost Samsung sice tvrdí, že její nová technologie Rollable Flex může být použita v budoucích tabletech a noteboocích, ale zatím není známo, kdy ji plánuje zavést do některého ze svých produktů. Stejně tak není známo, kdy se nová technologie Sensor OLED dostane do spotřebitelských zařízení, jako jsou chytré telefony nebo tablety.

Zdroj: gadgets360.com, redakce