Rotary Un-Smartphone Kit: Unikátní mobilní telefon s rotačním číselníkem

Pokud patříte k mileniálům, kterým se stýská po starém telefonu s rotačním číselníkem, který byl v dětství tak důležitou součástí vašeho života, sada Rotary Un-Smartphone Kit je přesně to, co jste hledali.

Chytré telefony jsou fajn, ale pokud vás zajímá jen telefonování a všechny ostatní věci vám jen překážejí, je mobilní telefon s rotačním číselníkem navržený vesmírnou inženýrkou a geniální vynálezkyní Justine Hauptovou přímo ideální.

Rotary Un-Smartphone, vybavený známým plastovým číselníkem, na kterém většina dětí 90. let, vyrůstala, je v podstatě holý smartphone, který obsahuje jen to nejnutnější, co by se průměrnému uživateli anti-smartphonu mohlo líbit, ale s cool retro vzhledem.

„Nejde o to být anachronický,“ napsala Hauptová na svých webových stránkách, když poprvé představila koncept otočného smartphonu. „Jde o to ukázat, že je možné mít dokonale použitelný telefon, který je tak daleko od dotykového displeje, jak si jen dokážu představit, a který může být v některých ohledech skutečně funkčnější.“

Kromě otočného číselníku je tento skvěle vypadající telefon vybaven mechanickým zvonkem ze zlaté nebo postříbřené mosazi, dvěma displeji OLED na přední straně, ePaper na zadní straně, mechanickým vypínačem a externími anténami pro lepší příjem.

Otáčet plastovým číselníkem pokaždé, když chcete někomu zavolat, se může zdát únavné, ale takhle Un-Smartphone ve skutečnosti nefunguje. Podle webových stránek projektu si můžete uložit svůj seznam kontaktů a poté vytočit číslo svých přátel pouhými dvěma otočeními číselníku.

Když se objeví méně častá potřeba vytočit nové číslo, je novinka v podobě otočného číselníku spíše zábavná než otravná. Navíc můžete dvěma tlačítkům přiřadit pevnou volbu pro rychlé vytáčení oblíbených osob.

Rotary Un-Smartphone se v současné době prodává jako stavebnice, kterou si podle Justine Hauptové snadno sestaví prakticky každý. Uvádí řadu důvodů, proč jej nenabízí jako zařízení připravené k použití, přičemž nejdůležitějším z nich je licence FCC. Prodej předem sestaveného mobilního telefonu také vyžaduje úroveň zákaznické podpory, kterou jeho tvůrce není v současné době připraven nabídnout.

Zdroj: odditycentral.com