Samsung chce do svých chytrých telefonů integrovat pokročilé izraelské technologie

Společnost Samsung zahájila program technologického akcelerátoru, jak uvádí server Nocamels. Cílem je integrovat pokročilé technologie izraelských začínajících firem a technologických společností do svých mobilních zařízení a produktů.

Společnost Samsung bude v rámci tohoto technologického programu financovat vybrané izraelské startupy. Kromě toho bude jihokorejský gigant těmto startupům po dobu šesti měsíců pomáhat také technickou podporou ze strany svých špičkových výzkumných a vývojových jednotek. Izraelské startupy, které se budou ucházet o program Samsung Mobile Advance (SMA), musí vytvořit pilotní projekt, který bude prezentovat schopnosti společnosti v oblasti inovací a technologií. Pilotní projekt by navíc měl být schopen prokázat, jak bude doplňovat produkty společnosti Samsung a jak bude schopen odlišit mobilní telefony a software společnosti Samsung.

Společnost Samsung se v tomto technologickém akceleračním programu v Izraeli zaměří především na tyto oblasti: fotoaparát (optika, algoritmy, elektronika), napájení, zvuk, umělá inteligence v zařízení, metaverse/rozšířená realita (XR), senzory, skládací technologie, nositelná elektronika, zdraví, konektivita, životní prostředí a udržitelnost (ESG) a pokročilé materiály.

Program technologického akcelerátoru společnosti Samsung v Izraeli bude probíhat od července 2023 do února 2024. Vítězné startupy budou vyhlášeny měsíc předtím, v červnu, po kterém bude následovat představení jejich návrhu proof of concept (POC) směřovaného korejskému vývojovému týmu společnosti Samsung a izraelskému mobilnímu týmu. Program probíhá v Izraeli již druhým rokem a podobné programy se konají i v dalších regionech, včetně USA, Evropy, Kanady, Číny, Japonska a Indie.

„Doporučujeme kvalifikovaným izraelským společnostem, aby se do programu přihlásily, protože je to pro ně skvělá příležitost vstoupit vstupními dveřmi do jedné z předních světových technologických společností,” uvedl Israel Lior Yekoutieli, ředitel oddělení Open Innovation společnosti Samsung Research.

Zdroj: nocamels.com, redakce