Samsung odhaluje, jak vytváří ultratenké ohebné sklo pro skládací telefony

Podle společnosti Samsung skládací telefony Galaxy mění představy o možnostech uživatelů chytrých telefonů po celém světě díky jedinečným zážitkům a interakcím. Za tímto účelem Samsung pokračuje v inovacích svého ultratenkého skla a nové video nám umožňuje nahlédnout do tohoto procesu.

Ve videu, které poskytla společnost Samsung, začíná proces vytváření skla Ultra Thin Glass použitím speciální vrstvy na skle předtím, než je vyříznuto na příslušnou velikost. Podle videa je hladce vybroušený okraj zásadní pro trvanlivost výrobku. Společnost Samsung uvádí, že její sklo Ultra Thin Glass má tloušťku pouhé jedné třetiny lidského vlasu, takže odolnost je zásadní. Jakmile je sklo vyříznuto, projde procesem, který zajistí hladký povrch bez nedokonalostí, protože ty by mohly sklo displeje z dlouhodobého hlediska poškodit.

Poté je sklo podrobeno přísným testům skládání, aby se zajistilo, že vydrží otevření a zavření až 200 000krát, jak tvrdí společnost Samsung. Pokud vás takové věci zajímají, je to docela zajímavé video. Skládací zařízení jsou stále poměrně novým, ale stále se rozšiřujícím formátem, takže proces vytváření skleněného displeje, který se ohýbá, je docela zajímavý.

Přesto, i když sklo, které tvoří displej skládacího zařízení Samsung, může být dobré, stále je tu otázka záhybu. To je pro některé uživatele vždy záležitost, která je znepokojuje a kterou by mnozí rádi viděli zmizet, už jen na základě estetiky. Společnost Samsung učinila kroky k tomu, aby záhyb co nejvíce minimalizovala, ačkoli je stále velmi přítomný. Vzhledem k tomu, že nejnovější skládací zařízení jihokorejské společnosti jsou nyní plně odhalena, bude stát za to podívat se, jak daleko se dostala se zlepšováním kvality skla a odolnosti svých displejů.

Zdroj: samsungmobilepress.com