Samsung oznamuje aktualizaci uživatelského rozhraní One UI pro hodinky Galaxy Watch

Řada hodinek Galaxy Watch od firmy Samsung získá díky aktualizaci uživatelského rozhraní řadu možností přístupu a lepší zážitek při psaní.

Přibližně za měsíc by Samsung mohl uvést na trh své další chytré hodinky a třetí zařízení se systémem Wear OS 3. Očekává se, že Galaxy Watch 5 nebudou mít mnoho velkých nových funkcí, ale údajně se upustí od jedné ikonické funkce.

V minulosti se u společnosti Samsung projevovala „ztráta krátkodobé paměti“, která způsobila, že na produkty minulé generace rychle zapomněla, jakmile se na scéně objevily ty nejnovější. To už dnes Samsung naštěstí nedělá a zdá se, že majitelům hodinek Galaxy Watch 4 dává jistotu, že na ně ještě nezapomněl. S dostatečnou časovou rezervou Samsung vypouští aktualizaci One UI Watch 4.5, která přidává některé zajímavé nové funkce, ale také vyvolává otázky ohledně starších nositelných zařízení společnosti.

Řada Galaxy Watch 4 je skutečně jedinečná, nebo alespoň první svého druhu. Nejenže jsou to první chytré hodinky společnosti Samsung, které používají systém Wear OS od společnosti Google, ale jsou také první, které skutečně používají nejnovější verzi systému Wear OS 3. Donedávna byly také jediné, ale Montblanc minulý měsíc uvedl na trh model Summit 3, který se tak stal druhým na trhu. To však stále ponechává v čele hodinky Galaxy Watch 4, které mají mnoho funkcí, jež jsou směsicí jak systému Wear OS 3, tak jeho staré platformy založené na Tizenu.

Na samém vrcholu seznamu nových funkcí je nový způsob psaní pomocí QWERTY klávesnice. Samozřejmě by bylo bláznivé skutečně datlovat odpovědi na tak malém displeji, takže společnost Samsung naštěstí zahrnula psaní gesty přejetím prstu, která doplní slova za vás. Pokud dáváte přednost jiným metodám zadávání, například diktování, můžete je také snadno zapnout.

Aktualizace také přináší více ciferníků hodinek, které vám pomohou zobrazit potřebné informace na první pohled. Pokud však máte problémy se zrakem, může to být stále obtížný úkol. One UI Watch 4.5 přináší několik nových funkcí pro usnadnění přístupu, včetně možnosti upravit odstín a kontrast displeje chytrých hodinek. Uživatelé si také budou moci nastavit zpoždění pro klepnutí v případě, že jejich ovládání prstem již není tak přesné.

Všechny tyto nové funkce budou k dispozici v hodinkách Galaxy Watch 4, Galaxy Watch 4 Classic a v nadcházejících modelech Galaxy Watch, jako jsou Galaxy Watch 5. To samozřejmě potvrzuje, že příští chytré hodinky Samsung budou stále používat systém Wear OS. Samsung bohužel mlčí o tom, zda budou tyto funkce dostupné i na starších modelech, tedy alespoň na hodinkách Galaxy Watch 3.

Zdroj: pastemagazine.com