Samsung představí novou generaci svých skládacích smartphonů

Společnost Samsung Electronics uspořádá 10. srpna další akci Unpacked, na které představí novou generaci svých skládacích smartphonů.

Největší světový výrobce mobilních telefonů představí další produkty řady Galaxy Z, které by se měly jmenovat Fold 4 a Flip 4. Na webových stránkách společnosti Samsung se objevilo krátké video, které druhý jmenovaný model teasuje.

Nebylo jasné, zda bude jihokorejská technologická společnost pokračovat ve virtuálním uvádění svých produktů na trh, jak to dělala v posledních dvou letech kvůli pandemii Covid-19, nebo se rozhodne pro omezenou fyzickou účast.

„Inovace nejsou jen o radikálních nápadech, ale o odemykání nových zkušeností, které mění náš každodenní život k lepšímu,“ uvedl Samsung. „Smysluplné inovace přesahují technické aspekty a poskytují platformu, na níž se náš každodenní život stává bohatším a všestrannějším – otevírají nám větší možnosti než kdykoli předtím,“ dodala společnost Samsung.

Za nárůst popularity skládacích smartphonů vděčíme z velké části společnosti Samsung, která tuto kategorii počínaje původním modelem Fold v roce 2019 prosadila do mainstreamu. Podle údajů společnosti Counterpoint Research vzrostl celosvětový prodej skládacích smartphonů v prvním čtvrtletí roku 2022 o 111 % ročně. Očekává se, že dodávky skládacích zařízení letos vzrostou o 83 procent na 16,6 milionu kusů.

Údaje společnosti Counterpoint ukázaly, že společnost Samsung má na trhu velký náskok s 65procentním podílem na trhu v prvním čtvrtletí roku 2022, přičemž čínská společnost Huawei je s 19 procenty na vzdáleném druhém místě. Očekává se však, že zatímco Samsung bude trhu i nadále dominovat, jeho náskok se bude snižovat, protože čínští výrobci letos získají větší podíl na trhu.

Samsung obvykle pořádá dvě akce Unpacked v kalendářním roce, přičemž tradiční únorová akce slouží k představení vlajkových lodí řady S. Srpnová akce Unpacked byla až do loňského roku tradičně věnována řadě Note. Loni v srpnu však Samsung poprvé nepředstavil nový Note a namísto toho odhalil celou řadu Note, což vyvolalo spekulace, že Note bude postupně ukončen vzhledem k tomu, že jeho charakteristické příslušenství, pero S Pen, již bylo integrováno do loňského špičkového modelu Galaxy S21.

Zdroj: thenationalnews.com