Samsung ukazuje, jak Corning Gorilla Armor chrání displej Galaxy S24 Ultra před odlesky

Společnost Samsung zveřejnila video, které ukazuje, jak ochranné sklo Corning Glass Armor chrání displej telefonu Galaxy S24 Ultra před odlesky.

Systém je v podstatě výsledkem náročného procesu, který pokrývá povrch skla speciálními ionty v nanometrových vrstvách, z nichž každá je tenčí než lidský vlas.

Výsledkem je inovativní materiál, který snižuje odlesky až o 75 %, takže displej je lépe čitelný a zároveň minimalizuje odrazy obrazovky i při jasném slunečním světle nebo ostrém vnitřním osvětlení.

To je důležité pro ty, kteří chtějí využít 6,8″ dynamický LTPO AMOLED displej (1440 x 3120) Galaxy S24 Ultra s obnovovací frekvencí 120 Hz a špičkovým jasem 2600 nitů.

„Dalším detailem, který může uživatele zajímat, je způsob, jakým společnost Corning vyrábí tento výjimečný zobrazovací materiál v mimořádně čistém prostředí pomocí vakuových depozičních systémů. Jedná se o stejnou technologii, jakou používá společnost Samsung při výrobě polovodičů. Již více než 50 let spolupracují společnosti Samsung a Corning na vytváření inovativních materiálů pro displeje,“ uvedla společnost Samsung.

Zdroj: Samsung, Techeblog, redakce