Šest užitečných triků, které vám zajistí dlouhou životnost vašeho telefonu

Vzhledem k tomu, že cena nových telefonů roste, může vám prodloužení životnosti stávajícího smartphonu z dlouhodobého hlediska ušetřit velké peníze.

Nemusíte být ani technicky zdatní, abyste tyto tipy na zlepšení životnosti telefonu využili naplno. Všechny se dají poměrně snadno dodržovat a můžete začít měnit své návyky ještě dnes.

1. Nevynechávejte aktualizace aplikací

Aby váš telefon fungoval co nejrychleji a bez problémů, je důležité aktualizovat operační systém a aplikace třetích stran, jakmile jsou vydány. Tyto aktualizace netrvají dlouho a jejich přínos může být obrovský. Android i iPhone nabízejí automatické aktualizace aplikací, které by měly být ve výchozím nastavení povoleny.

2. Odstranění aplikací může pomoci oživit pomalý telefon

Telefony mají omezené množství úložiště a paměti, proto je důležité omezit počet nepoužívaných aplikací na minimum. Rutinním odstraňováním aplikací, které nepoužíváte, ušetříte místo v úložišti a zabráníte tomu, aby aplikace běžely na pozadí, spotřebovávaly drahocenné zdroje a způsobovaly, že telefon bude pomalejší a blíže konci své životnosti.

3. Především si pořiďte dobré pouzdro

Chytrá volba je telefon zakrýt ochranným pouzdrem, které pomůže zabránit jeho rozbití při nevyhnutelném pádu. Platit za nákladnou opravu displeje nebo přejíždět prstem po pavučině prasklin vás určitě přiměje litovat, že jste si pouzdro nepořídili hned na začátku.

Nemusíte si hned pořizovat to nejdražší pouzdro, ale mít něco na telefonu určitě pomůže prodloužit jeho životnost. Nemluvě o tom, že používání pouzdra znamená, že váš telefon zůstane v neporušeném stavu a pravděpodobně bude mít vyšší hodnotu při dalším prodeji, až přijde čas na upgrade.

4. Udržujte obrazovku a porty čisté

I když používáte pouzdro, věnujte jednou za čas několik minut vyčištění žmolků nebo nečistot v nabíjecím portu, oblasti mikrofonu, mřížce reproduktoru a konektoru pro sluchátka, pokud jej telefon má.

5. Vyhněte se přetěžování a přehřívání baterie telefonu

Existuje několik mýtů, které se týkají baterie telefonu a jejího udržování v dobrém stavu. Například rychlé nabíjení baterii ani trochu neublíží, ale nechat telefon běžně vybít na nulu by mohlo.

Telefon také vydrží déle, pokud se vyhnete situacím, kdy by se baterie mohla přehřát, například když ho necháte na přímém slunci, pokud sedíte venku v horkém dni.

6. Vyměňte baterii místo celého telefonu

I když jste udělali vše správně, může se stát, že se budete potýkat s baterií, která časem prostě odmítne vydržet nabitá. Místo výměny celého telefonu zkuste vyměnit baterii. Tato jednoduchá a finančně nenáročná údržba může často prodloužit funkční životnost telefonu o několik měsíců nebo dokonce let.

Zdroj: cnet.com