Skrytá funkce iPhonu, která zabraňuje špehování notifikací na zamčené obrazovce

Jednou z příjemných vlastností moderních chytrých telefonů je přítomnost zamykacích obrazovek, které udržují vnitřní fungování telefonu víceméně v soukromí.

Telefon samozřejmě nemůžete mít zcela uzamčený, jinak byste nedostali žádnou ze svých zpráv a hovorů, proto se na zamykací obrazovce stále zobrazují oznámení. To představuje určitý problém – pokud necháte telefon na otevřeném místě, například na stole, nebo pokud máte nějaké obzvlášť zvědavé přátele, kteří vám rádi nahlížejí přes rameno, mohou být oznámení na zamčené obrazovce špehována.

Jak tedy zabránit tomu, aby vaše osobní oznámení byla veřejně viditelná, kromě toho, že budete mít telefon po zbytek času v neprůhledném plastovém sáčku? Pokud náhodou používáte iPhone, můžete použít speciální trik, který vám zajistí, že budete stále dostávat aktuální informace o svých aplikacích, aniž byste podrobnosti těchto informací ukázali komukoli, kdo má náhodou na váš telefon výhled.

Změna rozložení notifikací

Každá aplikace v iPhonu má sice vlastní nezávislé nastavení upozornění, které lze upravit samostatně, ale všechna tato nastavení jsou podřízena globálnímu nastavení v možnostech iPhonu. V rámci těchto možností můžete přizpůsobit způsob zobrazování bublin notifikací na uzamčené obrazovce a selektivně omezit informace, abyste si zachovali soukromí.

  1. Na domovské obrazovce iPhonu otevřete aplikaci „Nastavení“.
  2. Klepněte na položku „Oznámení“.
  3. V části „Zobrazit jako“ vyberte jednu z možností zobrazení oznámení.
  4. Pokud chcete, aby se všechna vaše oznámení zobrazovala ve spodní části zamykací obrazovky jako jeden bublinový počet, vyberte možnost Počet.
  5. Vyberte možnost „Sada“, aby se oznámení řadila na hromádku podle času přijetí, přičemž nejnovější oznámení bude na vrcholu hromádky.
  6. Výběrem možnosti Seznam zobrazíte všechna oznámení v tradičním svislém seznamu.

Foto: DoDlane.cz – redakce

Pro maximální soukromí je nejlepší volbou režim Počet, protože se nezobrazí konkrétní přijatá oznámení ani jejich obsah, pouze počet skutečně přijatých oznámení. Pokud chcete vidět skutečný obsah oznámení, můžete telefon odemknout, nejlépe mimo dosah zvědavých očí.

Pod položkou „Zobrazit jako“ můžete také pomocí možnosti „Náhledy“ nastavit, aby se náhledy zobrazovaly vždy, pouze při odemknutí telefonu nebo nikdy. Pokud chcete zajistit, aby nikdo nemohl získat představu o tom, čeho se oznámení týkají, můžete náhledy zakázat – tak uvidíte, že máte notifikaci od aplikace, ale nikoliv skutečné podrobnosti oznámení.

Zdroj: Apple, Slash Gear, redakce