Skrytá funkce iPhonu vás dokáže zbavit vyskakovacích oken při používání aplikací

Uživatelé iPhonů mohou využít nepříliš známou funkci, která jim pomůže vyhnout se frustrujícím vyskakovacím oknům při používání aplikací.

Vypnutím této funkce mohou uživatelé přestat dostávat vyskakovací okna s žádostí o hodnocení aplikací, uvádí server The Sun. Majitelé iPhonů mohou vyskakovací okna kdykoli vypnout tak, že přejdou do Nastavení > App Store > Hodnocení a recenze a vypnout přepínač. Funkce je na iPhonech zapnuta automaticky.

Pokud však chcete, aby bylo možné se vyjádřit k tomu, jak si aplikace vede, nechte přepínač zapnutý na zeleno. Funkce má pomoci vývojářům aplikací získat zpětnou vazbu na jejich produkty, ale pro běžného uživatele může být na obtíž.

Digitální sféra je prošpikována často nechtěnými vyskakovacími okny, od reklam až po soubory cookie. Ačkoli se zdá, že vyskakovací reklamy tu už zůstanou, obchod Apple App Store v říjnu loňského roku pozastavil používání některých reklam.

Obchod App Store zastavil reklamy na hazardní hry poté, co se ozvali vývojáři, kteří chtěli řešit problémy se závislostí. Reakce se objevila, když uživatelé tvrdili, že aplikace založené na výherních automatech jsou inzerovány pod aplikacemi pro léčbu závislosti na hazardních hrách.

Zdroj: thesun.ie, redakce