Sledování tělesné teploty v Apple Watch 8 se možná přece jen uskuteční

Řada 7 se loni objevila s několika málo změnami a měla mít také nový snímač tělesné teploty. Údajně by se ale mohla objevit v modelu Series 8.

V průběhu let se chytré hodinky proměnily v něco, co je v podstatě mobilní diagnostickou klinikou, která jde nad rámec typických krokoměrů a výškoměrů a poskytuje svým uživatelům lepší přehled o jejich zdraví. Téměř každý model už má snímač srdečního tepu a některé mají monitor kyslíku v krvi, který se stal obzvláště populární díky COVID-19. Pouze několik chytrých hodinek, jako jsou Apple Watch a Samsung Galaxy Watch, se může pochlubit nějakou funkcí EKG – a i v tomto případě je omezena pouze na několik území.

Společnost Apple je obzvláště posedlá vybavováním svých chytrých hodinek všemi možnými zdravotními funkcemi, a to z dobrého důvodu. Objevily se četné titulky o tom, jak chytré hodinky zachránily životy, ať už tím, že své nositele upozornily na možné zdravotní problémy, nebo tím, že při nehodě kontaktovaly záchrannou službu. Jeho další vychytávka možná nebude tak senzační, ale nepochybně také pomůže zachránit životy.

Záležet bude hlavně na tom, zda bude odchylka snímače v přijatelném rozmezí. Údaje, které bude tento senzor tělesné teploty poskytovat, pravděpodobně nebudou přesné ve srovnání ani s tím nejzákladnějším teploměrem, ale i tak by měly být užitečné pro získání představy o tom, zda jsou životní funkce uživatele v normě. Samozřejmě, pokud bude jeho výstup příliš nespolehlivý, může jej Apple zcela vyřadit ve prospěch pozdější verze. I kdyby funkce prošla standardy společnosti Apple, bude ji ještě muset schválit regulační úřad, než bude uvedena na konkrétní trh.

Kromě tohoto nového snímače bychom se od hodinek Apple Watch Series 8 v letošním roce nemuseli dočkat ničeho nového. Údajně by měl být čip Apple S8 uvnitř těchto chytrých hodinek úplně stejný jako procesor Apple S6 z doby před dvěma lety. Rozměry a funkce chytrých hodinek budou také téměř totožné, pravděpodobně se tedy bude jednat o drobný upgrade, který bude mít význam pouze v případě, že se do něj dostane již zmíněný snímač tělesné teploty.

Zdroj: macworld.com