Retro: Sony Ericsson C510 – Cyber Shot, který dokázal nahradit fotoaparáty v roce 2009

Rok 2009 byl ve znamení příchodu modelu C510 od společnosti Sony Ericsson. Telefon byl zařazen do třídy Cyber Shot resp. fotomobilů. Celkově však C510 představoval telefon střední třídy, o který byl vždy zájem díky poměru cena/výkon.

Telefon vynikal zejména tenkou konstrukcí, elegantním designem a aktivním krytem fotoaparátu. Díky němu jste fotoaparát spustili během několika vteřin. Stačilo sejmout kryt a fotoaparát byl zapnutý. Tento fotoaparát měl rozlišení 3,2 megapixelu a nesl označení Cyber Shot. Nejednalo se však o špičkový snímač Sony Ericsson té doby. Fotografie ale byly v daném cenovém rozpětí nadprůměrné. Fotoaparátu sekundovala dvojice LED diod.

Na přední straně se nacházel velký 2,2palcový TFT displej. Zbytek prostoru připadl na klávesnici. Ovládání bylo jednoduché. Bíle podsvícená klávesnice byla elegantním doplňkem celkově krásného telefonu. Telefon se prodával v několika barvách (viz foto).

O multimédia se postaral hudební přehrávač, rádio s funkcí RDS a TrackID. C510 má samozřejmě i podporu JAVA a díky tomu může nabídnout nepřeberné množství aplikací. Vnitřní paměť telefonu má kapacitu 100 MB. Nechyběla ani podpora paměťových karet M2. Ke spojení se světem jsme měli k dispozici Bluetooth, GPRS, EDGE, UMTS a HSDPA. O místní připojení se postaral Fast-Port. Ano, i v roce 2009 společnost Sony Ericsson stále ignorovala miniUSB nebo microUSB. Telefon postrádal také WiFi a GPS.

I po letech v šuplíku dokáže Sony Ericsson C510 okouzlit. Jeho elegance, snadné použití a titul Cyber Shot jej předurčují především mladým lidem.