Společnost Google se při každé aktualizaci zaměřuje na to, aby systém Android fungoval co nejlépe

Dave Burke, viceprezident pro vývoj systému Android, v rozhovoru na konferenci The Android Show uvedl, že se společnost Google zaměřuje na to, aby systém fungoval co nejlépe díky aktualizacím systému Android.

Podle Deyava je pro vývojáře při práci na nových verzích operačního systému prioritou kvalita. „Když se zamyslíte nad tím, jak moc jsme na svých zařízeních závislí a jak moc je denně používáme, je opravdu důležité, aby zařízení fungovalo skutečně dobře. Opravdu, opravdu spolehlivě. Co nejvyšší výkon, co nejvyšší věrnost.“

Tým Androidu má interní „slib“, že bude pracovat na každé aktualizaci, aby byla lepší než ta předchozí a lépe fungovala.

S ohledem na slova Davea Burkeho a nedávné změny v aktualizacích systému Android, jako je například snížení zatížení procesoru aplikacemi na pozadí, chce společnost Google dosáhnout toho, aby uživatelé při používání svého smartphonu nezažívali žádné pády, zamrzání ani jiné problémy.

Pro uživatele to vypadá jako samozřejmý přístup k vývoji operačního systému, ale uvnitř vývojového týmu to berou velmi vážně a neustále mění způsob implementace nápadů, aby fungovaly co nejlépe.

Android je mobilní operační systém založený na upravené verzi jádra Linuxu a dalším softwaru s otevřeným zdrojovým kódem, který je určen především pro mobilní zařízení s dotykovou obrazovkou, jako jsou chytré telefony a tablety.

Android vyvíjí konsorcium vývojářů známé jako Open Handset Alliance, ačkoli jeho nejrozšířenější verzi vyvíjí především společnost Google. Byl představen v listopadu 2007 a první komerční zařízení se systémem Android, HTC Dream, bylo uvedeno na trh v září 2008.

Zdroj: Wikipedia, Mezha, redakce